چه افرادی کاندید جراحی پلک می باشند ؟

آیا دوست دارید افتادگی پلک را به حداقل برسانید یا چین و چروک اطراف چشم خود را از بین ببرید؟ هدف بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک دستیابی به ظاهری جوان تر، روشن تر و چشم بازتر است. این روش جراحی می تواند به شما کمک کند تا ظاهر پلک های فوقانی پف کرده و چین و چروک های ناحیه تحتانی چشم را به حداقل برسانید. پلک در واقع ویترین چشم می باشد و تمام زیبایی چشم مربوط به آن است. اما چه افرادی کاندید جراحی پلک می باشند؟ ما در این مطلب در مورد اینکه چه کسانی کاندید مناسب این جراحی هستند صحبت خواهیم کرد.

چه-افرادی-کاندید-جراحی-پلک-می-باشند؟

آیا شما کاندیدای خوبی برای جراحی پلک هستید؟

برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کاندیدای خوبی هستید یا خیر، سن اهمیتی ندارد. پزشک در درجه اول وضعیت پوست شما را قبل از پذیرش شما برای این روش ارزیابی می کند. با این حال، اکثر کاندیدهای بلفاروپلاستی بالای 35 سال سن دارند، زیرا این اغلب نقطه ای است که در آن افتادگی جزئی پلک ها آشکار می شود.

با افزایش سن تغییراتی در همه بافت های بدن ایجاد می شود. زمانی که فرد به مرز 35 تا 40 سالگی می رسد تغییراتی در او ایجاد می شود.کلاژن پوست به تدریج ضعیف می شود. یک پوست خوب در ناحیه چشم، پوستی است که صاف، براق، بدون چین و چروک باشد. و زیر ساخت محکمی داشته باشد. در فردی که پا به سن می گذارد تمام این موارد عکس می باشد. این چروک و تغییرات یکی از تفاوت ها بین فرد جوان و مسن می باشد.

 • علائم پیری دور چشم
 • افتادگی پلک و ابرو
 • افتادگی مژه ها
 • بافت زیر ساخت ضعیف

جراحی پلک یک عمل زیبایی برای کسانی است که هدفشان کاهش ظاهر افتادگی پلک و به حداقل رساندن وجود کیسه های چشم است. اما آیا می دانستید که این جراحی یک هدف کاربردی نیز دارد؟ برخی از داوطلبان دارای پلک هایی هستند که به قدری افتاده است که بینایی آن ها اندکی مختل شده است. در این موارد، جراحی می تواند به طور قابل توجهی زندگی روزمره آن ها را بهبود بخشد.

ویژگی های افراد مناسب جراحی پلک عبارتند از:

شما در سلامت کامل هستید

بهترین کاندید برای این جراحی افراد غیر سیگاری یا کسانی که دخانیات مصرف نمی کنند، هستند و همچنین کسانی که سابقه بیماری به ویژه بیماری خود ایمنی ندارند. اگر شرایط چشمی شدیدی که ممکن است تحت تاثیر جراحی لیفت پلک باشد، نداشته باشید، ایده آل خواهد بود. اگر سابقه گلوکوم و جداشدگی شبکیه دارید، این روش ممکن است برای شما مناسب نباشد.

انتظارات واقع بینانه ای دارید

همچنین مهم است که در مورد نتایج جراحی پلک خود انتظارات واقع بینانه داشته باشید. این روش می تواند به زیباتر شدن ظاهر شما، جوان سازی چشم ها و افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

با این حال، این جراحی ممکن است ساختار صورت شما را تغییر ندهد یا “ظاهر عالی” را که همیشه آرزویش را داشتید به شما ندهد. برخی از افراد به طور مادرزادی چشم هایی دارند که کمی نامتقارن به نظر می رسد یا کاملاً هم تراز نیستند. پزشک شما می تواند تعیین کند که آیا چیز دیگری وجود دارد که ممکن است به شما در دستیابی به اهداف زیبایی شناختی شما کمک کند.

شما می خواهید پوست اضافی پلک بالایی را از بین ببرید

پیری پوست مستعد افتادگی و چین و چروک صورت است. به همین دلیل است که متوجه خواهید شد افتادگی پلک در بین افراد مسن بیشتر است. به دلیل افتادگی پلک های مرتبط با افزایش سن و همچنین از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، ممکن است لایه یا چین پوستی اضافی روی پلک های بالایی مشاهده شود. در بعضی از مواقع، ممکن است به اندازه ای بزرگ شود که روی مژه های شما بپوشد.

چه کسانی نباید جراحی پلک انجام دهند؟

وقتی این اتفاق می افتد، وجود پوست اضافی می تواند بینایی شما را مختل کند. همچنین ممکن است متوجه شوید که چین و چروک های بیشتری در ناحیه چشم شما ظاهر می شود زیرا پوست اضافی روی پلک پایین شما جمع می شود. برآمدگی های ناخواسته در ناحیه صورت شما ممکن است به دلیل افتادگی یک جفت پلک باشد.

پلک بالایی روی بینایی شما تأثیر می گذارد

بسیاری از افراد حتی با استفاده از عینک یا لنزهای تماسی، مشکلات بینایی دائمی دارند. اما آیا می دانستید که برخی از افراد به دلیل افتادگی پلک از مشکلات بینایی نیز رنج می برند؟ برخی از افرادی که درخواست انجام عمل پلک را دارند باید سر خود را به اطراف بچرخانند تا واضح ببینند. از طریق جراحی پلک، زمانی که پوست اضافی روی چشمتان از بین رفت، می توانید بهتر ببینید.

پلک های بالایی پف کرده ای دارید که باعث می شود جذابیت کمتری داشته باشید

به لطف رسوبات چربی در اطراف ناحیه چشم، همراه با پف زیر چشم، می توانیم بسیار مسن تر از آنچه هستیم واقعاً به نظر برسید. دایره های زیر چشم نیز می تواند چهره خسته یک فرد را خسته تر از حد معمول نشان دهد. این ویژگی‌های نامطلوب می‌توانند شما را تحت فشار قرار دهند و نتوانند تأثیر خوبی بگذارند. بلفاروپلاستی می تواند به شما در درمان این نگرانی های زیبایی با از بین بردن ظاهر پلک های پف کرده کمک کند.

چه کسانی نباید جراحی پلک انجام دهند؟

انجام این جراحی برای این افراد توصیه نمی شود، اگر:

 • سیگار می کشید و به مصرف دخانیات و الکل اعتیاد دارید.
 • داشتن ابروهای خیلی افتاده
 • ابتلا به بیماری مزمن یا عفونت
 • بیماری یا عفونت چشمی داشته باشید.
 • چشمان ناهموار و یا نامتقارن داشته باشید.
 • علائم خشکی چشم را تجربه کنید.
 • اگر نسبت به ظاهر خود وسواس داشته باشید و انتظارات واقعی از عمل نداشته باشید.

برای بهبود بینایی خود، می توانید بلفاروپلاستی را با سایر روش های زیبایی صورت انجام دهید. اگر ابروهایتان خیلی آویزان به نظر می‌رسند، می‌توانید لیفت ابرو انجام دهید. اگر می خواهید کل ظاهر خود را بهبود ببخشید، می توانید یک لیفت کامل صورت انجام دهید تا سایر نواحی صورت خود بهبود ببخشید. اطمینان حاصل کنید که در مورد هر روش دیگری که ممکن است بخواهید انجام دهید با جراح زیبایی خود مشورت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور