ورم پیروربیتال چیست؟

ورم پیروربیتال چیست؟

علت ناگهانی ورم و تورم زیر چشم چیست؟آیا درمان خاصی برای تورم زیر چشم لازم است ؟بهترین متخصص چشم کیست ؟ ورم پیروربیتال چیست؟ اگر شما هم پاسخ سوالات مطرح شده را نمی دانید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .

ورم پیروربیتال

ورم پیروربیتال یک اصطلاح تورم در اطراف چشم است. بعضی اوقات افراد از این حالت به عنوان پف و پیروربیتال یا چشمان پف کرده یاد می کنند.فقط در یک چشم و یا در هر دو حالت ورم پیروربیتال می تواند  وجود داشته باشد.

ورم پیروربیتال چیست؟
ورم پیروربیتال چیست؟

چگونه ورم پیروربیتال تشخیص داده می شود؟

پزشک سعی خواهد کرد علت اصلی التهاب را مشخص کند. دکتر ماریا شارع پور متخصص چشم در ساری،  از شما در مورد تاریخچه پزشکی تان سؤال می کنند و معاینه جسمی را انجام می دهند. بسته به علائم شما ، آنها همچنین می توانند آزمایش های اضافی مانند:

آزمایش خون که به طور خاص عفونت و ناهنجاری های تیروئید را بررسی می کند

آزمایش آلرژی

بیوپسی پوست

تست های تصویربرداری مانند اسکن CT و MRI

را تجویز کند .

ورم پیروربیتال چگونه درمان می شود؟

درمان هر مورد ورم پیروربیتال به علت آن بستگی دارد. به طور کلی ، درمان های خانگی زیر برای کلیه موارد ورم پیروربیتال توصیه می شود:

رژیم غذایی کم نمک را دنبال کنید.

افزایش مصرف آب.

چند مرتبه کیسه یخ، روی چشم خود قرار دهید.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در ساری با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
011-42216316

برخی از معالجات پزشکی که معمولاً تجویز می شوند شامل موارد زیر است:

کورتیکواستروئیدها

با استفاده از آن به صورت موضعی یا خوراکی  ، می توان به کاهش التهاب در اطراف چشم کمک کرد.

مصرف داروهای ضد التهاب

همچنین به صورت موضعی یا به صورت خوراکی مصرف می شود ، اینها می تواند التهاب و درد را کاهش دهد.

آنتی هیستامین ها

این روش درمان کمک می کند تا واکنش های آلرژیک متوقف شود.

آنتی بیوتیک ها

با مصرف آنتی بیوتیک ها می توان عفونت هایی را که می تواند باعث ورم پیروربیتال شود ، درمان کرد.

ورم پیروربیتال می تواند یک وضعیت ناراحت کننده باشد که توانایی شما در انجام کارهای روزمره را کاهش می دهد. اما با گذشت زمان ، معالجه پزشکی و مراقبت در منزل می توانید به طور کامل از این وضعیت بهبود یابید.

نتیجه گیری

در آخر می توان گفت،تورم زیر چشم نگران کننده نیست و  معمولا نیاز به درمان خاصی ندارد،  اما  در  هر  حال بهتر است  برای پیشگیری از مشکلات  جدی  به  متخصص چشم  مراجعه کنید تا علت مشخص شود .  دکتر ماریا شارع  پور متخصص چشم در ساری  بعد از بررسی و معاینه  کامل بیمار  بهترین روش درمان را انتخاب می کنند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 17 میانگین: 3.6]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور