هزینه جراحی چشم

هزینه جراحی چشم

دریچه ای رو به بیرون ،چشم دریچه ای رو به جهان بیرون است که می تواند به انسان کمک کند تا بهتر ببیند و بشناسد و بفهمد. این گونه است که این عضو ارزش مند می تواند در رسیدگی به امور یاری گر مان باشد، برای مراقبت از این عضو گران مایه باید تلاش کرد و آن را با جان و دل نگه داشت.اما اگر دچار عارضه یا مشکلی شد به سرعت در پی درمان آن باشیم و از انجام هیچ کاری مزایقه نکنیم.

در حال حاضر روش های متنوع و متعددی در جراحی چشم ارائه شده است که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم تا با آن بیشتر از گذشته آشنا شوید.

هزینه جراحی چشم
هزینه جراحی چشم

تشخیص عارضه های مربوط به چشم چگونه انجام می شود؟

برای تشخیص و چکاپ های چشمی، باید در ابتدا به یک متخصص چشم رجوع کرده و بعد با استفاده از معاینات بالینی و فیزیکی با به وسیله ابزار و دستگاه های مخصوص، میزان درجه چشم، نور و بینایی آن نیز مشخص می شود که بنا بر آن می تواند در خصوص هر اقدامی حکم صادر کنند یا برای رفع مشکلی که عارضه ای است جزئی می توانند قطره ای تحت عنوان رفع خشکی چشم تجویز کنند تا  این عارضه بر طرف شود.

جراحی انحراف چشم

وقتی که چشم ها همزمان باهم به یک نقطه معطوف نباشد و یکی از آن ها به طرف دیگر(بالا، پایین، چپ، راست)  باشد، می توانیم بگوییم چشم شخص دچار انحرافی است که با عمل جراحی نیز می توان آن را بر طرف کرد. این عارضه که از آن تحت عنوان استرابیسم هم یاد می کنند بسیار شایع است و می تواند شامل افراد کم سن وسال شود و یا در بزرگسالی بروز پیدا کند.

دلایل مختلفی برای ایجاد چنین عارضه ای وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

دیابت، سکته مغزی، وجود تومور های در مغز یا در نواحی چشم، پرفشاری یا کم فشاری خون، صدماتی که بر اثر زایمان به زنان وارد می شود، بیماری MSمی تواند باعث استرابیسم چشمی شود.

یکی از راه کار های درمانی آن جراحی است که بیشتر به آن می پردازیم.

اینجراحی بنا به شرایط و وضعیت جسمی و روحی بیمار می تواند با کمک بیهوشی یا بی حسی موضعی نیز انجام شود، اغلب اوقات برای کودکان کم سن و سال که تاب و توان تحمل درد را ندارند و از عمل واهمه دارند از بیهوشی استفاده م یکنند.

در این جراحی پلک را با کمک تجهیزاتی که دارند باز می کنند و بعد با چند برش کوچک در لایه نازک و شفاف روی چشم که سفید است و با توجه به نوع و چرخش انحراف در چشم جراحی انجام می شود و در نهایت به درمان و بهبودی کامل می انجامد.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

اقدامات لازم برای قبل از انجام انواع جراحی چشم (بلفاروپلاستی، لیزیک، انحراف چشم، لازیک و …)

 • از 48 ساعت قبل از جراحی استفاده هر گونه لوازم آرایشی خودداری کنید. زیرا تماس لنز های چشمی با مواد شیمیایی خارجی، در جراحی می تواند شکل و فرم قرنیه ها را تغییر دهد.
 • اگر سابقه ی بیماری خاصی دارید یا داروی مصرف می کنید باید حتما با جراح تان در میان بگذارید تا دچار آسیبی نشوید.
 • خانم های که باردار هستند، توجه داشته باشند که برای انجام هر گونه جراحی باید از پزشک متخصص زنان، زایمان مجوزی دریافت کنید هم چنین جراح تان را از این موضوع مطلع کنید.
 • به دستورات پزشک تان عمل کنید تا در نهایت عمل جراحی موفقیت آمیزی را تجربه کنید.
 • از به همراه داشتن انواع لوازم جانبی ساعت، تلفن همراه، طلا و زیور آلات در بیمارستان یا اتاق عمل به شدت خودداری کنید.
 • در روز عمل جراحی چشم از استعمال انواع اسپری ها، عطر و ادکلن بپرهیزید، زیرا موجب بروز یا تشدید حساسیت می شود.

مراقبت های که بعد از جراحی چشم ضروری است کدام اند؟

 • برای بهبود درد، سوزش یا خار شدر ناحیه چشم که پس از عمل جراحی وجود چنین درد های بسیار طبیعی بوده ، می توانید از دارو های مسکن و ضد درد با تجویز و مشورت پزشک مصرف کنید.
 • از دستکاری کردن و ماساژ دادن و هر گونه تماسی با چشم جراحی شده پرهیز کنید.
 • تا حدود یک هفته هنگام استحمام مواظبت کنید که چشم تان با آب داغ بر خورد نکند.
 • برای کم شدن عارضه های ناشی از جراحی می توانید در هنگام بیرون رفتن برای مصون ماندن از نور آفتاب از عینک آفتابی طبی استفاده کنید که البته آن عینک را پزشک باید تایید و یا تجویز کند تا با اطمینان کامل از استفاده کنید.
 • تا مدت ها پس از جراحی از انجام هر گونه فعالیت جسمی سنگین و نیمه سنگین اجتناب کنید.

هزینه جراحی چشم

بنا بر برهه حساس کنونی که در آن قرار داریم که دچار نوسانات قیمتی در بازار هستیم و نوع عمل و میزان تجربه و تخصص جراح هزینه ها متفاوت بوده است، به همین نمی توانیم قیمتی واحد در خصوص هر نوع جراحی چشم به شما ارائه دهیم.

این عوامل مهم در برآورد هزینه ها عبارت اند از: موقعیت مکانی مطب متخصص، میزان تخصص، مهارت و تجربه پزشک و جراح چشم، تعداد دفعات مراجعه قبل و بعد از عمل و میزان هزینه ویزیت هر جلسه، نوع و چگونگی عمل جراحی چشم، نوع بیمارستان محل عمل(خصوصی-دولتی بودن آن)، هزینه ایاب و ذهاب به محل در محاسبه هزینه ها موثر اند.

نتیجه گیری

ذکر یک نکته الزامی است: به نکات قبل و بعد از عمل جراحی چشم باید توجه کرد و به هر یک از آن ها توجه و اعتنا ورزید، زیرا در غیر این صورت متحمل خساراتی جبران ناپذیر زیبایی و سلامتی می شوید. هم چنین می تواند روند بهبودی را تسریع بخشد و مار بتواند دوران نقاهت راحت و بی دردسر تری را سپری کند.

افرادی که در شهرستان ها سکونت دارند و یافتن بهترین پزشکی متخصص در آن شهر برای شان کاری دشوار است می توانند با سرچ کلمه تخصص و نام شهر در جستجو گر مورد نظر بهترین پزشک متخصص را بیابند، به عنوان مثال جراحی چشم در مازندران، بدین ترتیب به اهداف خود دست یابید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور