هزینه جراحی پلک

بلفاروپلاستی که به عنوان جراحی پلک نیز شناخته می شود، جراحی است که هم به دلایل پزشکی و هم به دلایل زیبایی انجام می شود. به دلیل افزایش سن یا ژنتیک، گاهی اوقات پوست اطراف چشم افراد شروع به افتادگی می کند. برای رفع این مشکل، برخی افراد این جراحی را انجام می دهند. این یک روش بسیار رایج است که بعد از جراحی بینی در رتبه دوم قرار دارد. در این مطلب، هزینه جراحی پلک و اینکه چه چیزی می‌تواند بر آن تأثیر بگذارد را توضیح می‌دهیم.

هزینه-جراحی-پلک

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چیست؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، روشی برای از بین بردن پوست اضافه یا خارج کردن چربی از پلک ها است.جراحی بلفاروپلاستی فوقانی با استفاده از برش ها باعث از بین بردن پوست و چربی می شود. سپس از یک بخیه نازک برای جمع کردن پوست استفاده می شود تا امکان ایجاد یک پلک بدون هیچ گونه پوست و چربی اضافه فراهم شود.

عمل جراحی پلک پایین با ایجاد برش های پوستی به طور مستقیم در قسمت داخلی پلک، امکان دسترسی به پلک ها را بدون برش های قابل مشاهده فراهم می کند و این روش را برای بیمارانی که نیاز به حذف یا اضافه کردن چربی دارند، کامل می کند.

به طور معمول، افراد هر دو پلک را به طور همزمان می توانند عمل کنند و می‌توانند در همان روز برای بهبودی به خانه بازگردند

سه نوع عمل جراحی زیبایی پلک وجود دارد: پلک بالا، پلک پایین و هر دو پلک. جراح پلک بهترین نوع جراحی را بر اساس شکل منحصر به فرد چشم شما و آنچه که امیدوارید با انجام جراحی به دست آورید، به شما توصیه می کند.

دلیل نیاز به عمل جراحی پلک

گاهی افراد  که به مطب دکتر شارع پور مراجعه می کنند از، پوست و چربی اضافی پلک بالا که می تواند باعث ایجاد یک پلک سنگین و افتاده شود و ظاهر پیری و پف کرده داشته باشد که، گاهی اوقات بینایی چشم را نیز درگیر می کند، شکایت می کنند. بلفاروپلاستی فوقانی برای از بین بردن پوست اضافی و چربی انجام می شود و می تواند زمینه بینایی را بهبود بخشد.

هزینه جراحی پلک در بابل- دکتر ماریا شارع پور

عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک

تعدادی از عوامل وجود دارد که می تواند بر هزینه کلی بلفاروپلاستی تأثیر بگذارد. برخی از عوامل اصلی که تأثیرگذار هستند عبارتند از مکان کلینیک، هزینه بیهوشی، هزینه های مراقبت های بعد، تجربه و دستمزد جراح که قرار است درمان را انجام دهد.

سایر عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی پلک عبارتند از:

  • بیهوشی: بیمارانی که ترجیح می دهند این روش تحت بیهوشی عمومی انجام شود، باید کمی بیشتر بپردازند.
  • بیمه درمانی: بلفاروپلاستی ممکن است به طور جزئی یا کامل تحت پوشش بیمه تکمیلی باشد. این معمولاً در صورتی اتفاق می‌افتد که پلک‌های شما مانع فعالیت‌های روزمره شده باشند و برای اهداف پزشکی نیاز به بلفاروپلاستی داشته باشید نه زیبایی.
  • روش های ترکیبی: بلفاروپلاستی معمولاً می تواند با لیفت ابرو با هزینه اضافی ترکیب شود. لیفت پیشانی یا ابرو می تواند خطوط اخم ظاهر شده روی پیشانی را برطرف کند.
  • بلفاروپلاستی بالا و پایین: بسته به شرایط، جراح ممکن است بلفاروپلاستی بالا و پایین را به عنوان روش‌های مختلف جدا کند. این می تواند منجر به دو روش جداگانه شود و ممکن است منجر به هزینه های بالاتر شود. همچنین ممکن است فرد فقط به جراحی یک پلک نیاز داشته باشد.
  • هزینه‌های قبل از جراحی: هزینه‌های قبل از جراحی معمولاً شامل آزمایش‌های پزشکی و کارهای آزمایشگاهی است تا اطمینان حاصل شود که شما کاندید مناسبی برای بلفاروپلاستی هستید. این همچنین می تواند شامل بازدیدهای بعدی و داروهای تجویزی باشد. این هزینه ها معمولاً در قیمت اولیه لحاظ نمی شود.
  • دارو: بیشتر نسخه های داروهای ضد درد پس از جراحی، آنتی بیوتیک ها، قطره های چشمی و لوازم مراقبت از زخم، فرد باید پرداخت کند.

مهم است که در طول مشاوره در مورد هزینه های بلفاروپلاستی صحبت کنید تا تصوری تقریبی از هزینه کل عمل داشته باشید.

هزینه جراحی پلک چقدر است؟

یکی از سوالات مهم و شایع که بیشتر مراجعین در رابطه با آن سوال دارند این است که، چه مقدار هزینه باید برای جراحی پلک پرداخت کرد. در پاسخ به این افراد باید گفت بسته به این که جراحی پلک با چه روشی و برای دو پلک تحتانی و فوقانی انجام شود و عواملی که در بالا بیان شد، این هزینه متغیر است  پس به شما توصیه می کنیم برای اطلاع  از هزینه های دقیق جراحی پلک با بهترین جراح پلک مراجعه کنید.

آیا بیمه تکمیلی جراحی پلک را پوشش می دهد؟

در مواردی که افتادگی پلک دید فرد را مسدود می کند و هدف زیبایی نیست، بیمه ممکن است هزینه عمل را بپردازد. اگر فرد جراحی پلک پایین را انجام دهد، معمولاً اثبات اینکه جراحی از نظر پزشکی ضروری است، خیلی مشکل می باشد. در همین حال، لیفت پلک بالا و پایین، تقریباً همیشه یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

قوانین برای تایید جراحی پلک توسط بیمه سختگیرانه است، بنابراین تایید آن ممکن است سخت باشد. در نتیجه اغلب بیمه هزینه این جراحی را پوشش نمی دهد.

چگونه می توانید برای جراحی پلک آماده شوید؟

قبل از جراحی پلک ، بیمار باید معاینه و بحث مفصلی در مورد بلفاروپلاستی و خطرات و مزایای احتمالی مرتبط با این روش انجام دهد. قبل از عمل باید بیمار دستورالعمل های قبل از عمل را به دقت رعایت کند و دستورالعمل های بعد از عمل را به طور کامل بررسی کند. این روند به بیمار اجازه می دهد قبل از بازگشت از عمل ، داروهای تسکین درد یا وسایل مورد نیاز مانند بسته های ژل ، اشک مصنوعی و گاز را در خانه داشته باشد.

مدت زمان بهبودی برای جراحی پلک چقدر است؟

بیماران معمولاً پس از بلفاروپلاستی، مدت زمان بهبودی کوتاهی دارند. اگرچه کبودی و تورم معمولاً در روز بعد از عمل بدتر است ، اما به سرعت شروع به ناپدید شدن می کنند. در طول 48 ساعت اول ، استفاده از کمپرس های خنک می تواند کبودی و تورم اطراف چشم و صورت را تا حد زیادی کاهش دهد. فعالیت سبک مانند پیاده روی نیز به بهبودی سریع کمک می کند. باندهای نازک معمولاً روی قسمت های برش قرار می گیرند و در طی چند روز برداشته می شوند، در حالی که بخیه ها می توانند حدود یک هفته در پوست باقی بمانند. بعضی اوقات از بخیه های خود جذب کننده استفاده می شود که نیازی به برداشتن ندارد.

بیشتر افراد پس از هفت تا 10 روز از بلفاروپلاستی به فعالیتهای عادی برمی گردند. با گذشت دو هفته از عمل جراحی پلک ، اکثرا کبودی و تورم برطرف می شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 3.4]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور