لیپوساکشن غبغب و مراقبت های بعد از آن

وجود غبغب ممکن است روی زیبایی چهره ی شما تاثیر داشته باشد. این مشکل می تواند به دلایل زیادی ظاهر شود. برخی از افراد به طور ژنتیکی مناطقی از چربی را در ناحیه فک خود به ارث می برند یا ممکن است به دلیل افتادگی پوست و بافت همبند و همچنین رسوبات چربی در زیر فک غبغب ایجاد شود. رسوبات چربی اثرات فرآیند پیری بافت را افزایش می دهد. متأسفانه، هیچ رژیم غذایی و ورزشی نمی تواند به کاهش برخی از مناطق چربی کمک کند. به منظور بهبود ظاهر خود در دراز مدت و جلوگیری از شل شدن پوست، پزشک جراح پلاستیک می تواند یک عمل لیپوساکشن جزئی انجام دهد. هدف از این جراحی ایجاد ظاهری زیباتر در صورت و گردن شما است. امروز می خواهیم در مورد لیپوساکشن غبغب و مراقبت های بعد از آن صحبت کنیم.

لیپوساکشن غبغب چیست؟

لیپوساکشن غبغب یک جراحی زیبایی است، که رسوبات چربی را از ناحیه زیر فک شما خارج می کند. این جراحی یک عمل سرپایی و کم تهاجمی است، ولی باید حتما توسط پزشک جراح پلاستیک انجام شود.

دلایل انجام لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن می تواند به بهبود ظاهر شما کمک کند و ممکن است به دلایل زیر انجام شود:

 • از بین بردن غبغب
 • کمک به خط فک ضعیف
 • جلوگیری از افتادگی پوست
 • داشتن ظاهر جوان تر
لیپوساکشن غیغب چیست؟

آیا من کاندید لیپوساکشن غبغب هستم؟

اگر شما غبغب بزرگی دارید و از این موضوع احساس ناراحتی می کنید و اگر به دنبال بهبود ظاهر چانه و صورت خود هستید، کاندید خوبی برای لیپوساکشن هستید. شما باید از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید، خاصیت ارتجاعی پوست خوبی داشته باشید و رسوبات چربی نامتناسب با بقیه بدن خود داشته باشید. در مورد انتظارات واقع بینانه خود از ساکشن غبغب را با پزشک خود در میان بگذارید.

این امکان وجود دارد که اگر سن شما بالاست، یا وزن زیادی از دست داده اید، ممکن است کاندیدای لیفت صورت باشید. در این موارد شلی پوست مشکل ساز است و علاوه بر لیپوساکشن نیاز به لیفت صورت نیز دارد.

بیشتر بخوانید: جراحی افتادگی پلک

اقدامات قبل از انجام لیپوساکشن غبغب

چند کار وجود دارد که می توانید قبل از مراجعه انجام دهید، که می تواند به شما برای آماده شدن برای عمل کمک کند. این می تواند شامل ترک سیگار و نوشیدنی های الکل دار و خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و برخی داروهای مکمل غذایی مانند ویتامین E حداقل به مدت دو هفته قبل از درمان  باشد. این موارد در طول مشاوره شما با پزشک جراح پلاستیک مورد بررسی قرار می گیرد.  

لیپوساکشن غبغب چگونه انجام می شود؟

لیپوساکشن غبغب نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و یک عمل سرپایی هست و می توان آن را در مطب انجام داد. این عمل کمتر از یک ساعت طول می کشد و حدود 3 روز استراحت نیاز دارد، که کمبودی و تورم کاهش یابد.
دو نقطه بسیار کوچک درست زیر چانه شما ایجاد می شود. از طریق این نقاط کوچک ایجاد شده، لوله فلزی نازک وارد می شود، که اجازه می دهد چربی های اضافی ذوب شده و آن ها را با مکش از بدن خارج می کند.

آیا می توان ساکشن غبغب را با روش دیگر زیبایی ترکیب کرد؟

بله، بسته به کاری که می خواهید انجام دهید، گزینه های مختلفی وجود دارد. نیازهای خاص شما ممکن است شامل پروتز چانه، لیفت گردن، پیوند چربی و افزایش حجم استخوان گونه یا لب ها با استفاده از فیلرهای پوستی باشد. لیفت صورت ممکن است بسته به کیفیت پوست شما و همچنین اهداف شما در نظر گرفته شود.

نتایج لیپوساکشن غبغب چیست؟

نتایج به شما ظاهری جوان و چهره باریک می دهد. این بهبودهای برای چندین ماه با سفت شدن پوست شما ادامه خواهد داشت. برش های شما به سختی قابل مشاهده خواهند بود و بعد از بهبودی کامل محو خواهند شد.

عوارض لیپوساکشن غبغب

روش های لیپوساکشن بی خطر و کم تهاجمی هستند. احتمال خطرات جزئی مانند خونریزی، کبودی، عفونت، شلی پوست، بی حسی، اسکارهای کوچک و تورم وجود دارد، اگر شما نزد یک جراح پلاستیک با تجربه این جراحی را انجام ندهید. اگرچه تورم و کبودی بعد از ساکشن طبیعی است و بعد از چند روز بهبود می یابد.

مزایای ليپوساکشن غبغب چیست؟

در مدت زمان کوتاهی چربی های موضعی ناحیه غبغب شما را از بین می برد.

 • دوره ی نقاهت بسیار کوتاه
 • باعث ایجاد افزایش اعتماد به نفس شما می شود.
 • چهره ی شما جوانتر و زیباتر به نظر می رسد.
 • نیاز به بیهوشی عمومی ندارد.
 • درد ندارد و ماندگاری بالایی دارد.
 • هزینه ی زیادی ندارد.
 • به زیباتر کردن خط فک شما کمک می کند.

بهبودی و مراقبت های بعد از لیپوساکشن غبغب

بهبودی شما سریع خواهد بود، زیرا لیپوساکشن غبغب یک روش سرپایی است. بیشتر افراد در عرض چند روز به سر کار باز می گردند و فعالیت های عادی خود را از سر می گیرند. در اینجا موارد دیگری است که می توانید در طول بهبودی خود انتظار داشته باشید:

 • شما باید حداقل 24 ساعت بعد از عمل استراحت کنید.
 • کبودی و تورم برای چند هفته طبیعی است.
 • استفاده از پمادهای تجویزی روی برش های کوچک
 • می توانید از کمپرس یخ برای تسکین درد و کاهش تورم استفاده کنید.
 • هنگام خواب باید سر خود را بالا نگه دارید.
 • می توانید در عرض چند روز شروع به راه رفتن کنید تا از هرگونه لخته خونی که تشکیل شده و مشکل ایجاد می کند ،جلوگیری کنید.
 • برای حدود 2 هفته از ورزش های شدید خودداری کنید.

آیا لیپوساکشن غبغب ماندگار است؟

در واقع لیپوساکشن غبغب به طور دائم این سلول های چربی را برای بهبود کانتور صورت شما و مقابله با غبغب از بین می برد. تا زمانی که وزن شما ثابت باشد و به طور ناگهانی وزن زیاد نکنید، چربی دوباره ایجاد نخواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.1]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور