لیفت صورت

لیفت صورت برای چه افرادی مناسب است؟ بهترین متخصص برای لیفت صورت کیست؟ هزینه لیفت صورت چقدر است؟ زیبایی و جوانی چهره از علایق هر فرد است، افراد به طور غریزی میل به زیبایی و زیبا دیده شدن دارند. در رابطه با لیفت صورت باید گفت اگر افتادگی پوست از میزان قابل توجهی  بگذرد که امکان درمان با روش های غیر تهاجمی از جمله  لیزر و  یا سایر تحریکات کلاژن سازی  وجود نداشته باشد، لیفت صورت بسیار کمک کننده است. با کمک لیفت صورت با نخ  می توان افتادگی را برطرف کرد، در طی لیفت صورت با نخ لازم است تا نخ ها در جهت های معکوس  استفاده شوند تا کشیدگی بر پوست ایجاد کند. بعد از جذب نخ هایی که در طی لیفت صورت به کار برده شده اند، تحریکاتی در محل نخ ها به منظور کلاژن سازی اتفاق می افتد. همین امر سبب می شود که بخشی از کشش های پوستی ماندگاری بیشتری داشته باشند.

لیفت صورت

روند انجام لیفت صورت

نکته ای که در روند لیفت صورت وجود دارد این است که  نه تنها پوست  بلکه  افتادگی عضله و فاسیا را  از بین می برد، لیفت  صورت چه به صورت پلاستیک و  یا آندوسکوپیک  در هر دو مورد عضله و فاسیا  را حداقل  در دو یا سه جهت  باید جمع کند.

طریقه لیفت صورت

افرادی که لیفت صورت را با استفاده از نخ هایی  خاردار و… انجام می دهند ، بیشتر برای فرد  نقش تزریق فیلر دارد  و ماندگاری که در طی لیفت  صورت  با نخ انجام می شود  به نسبت سایر  روش های  لیفت ماندگاری کمی دارد.

امروزه روش های آندوسکوپیک  که در 5 نقطه صورت استفاده می شود  بسیار پر کاربرد هستند ، در طی این روش تنها با ایجاد چند  سوراخ میلیمتری بدون ایجاد برش ، فاسیا از داخل جمع می گردد  و در حقیقت لیفت اتفاق می افتد .

این روش لیفت صورت  کاملا بدون عارضه، درد و خونریزی انجام می شود .

لیفت صورت با نخ

همانطور که در مقالات پیشین هم گفته شد، لیفت  صورت با نخ یکی از روش های جوانسازی صورت است  که بسیار  کم تهاجمی است . بعد از استفاده از  لیفت صورت با نخ فرد می تواند  به کار های روزانه خود بازگردد و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد . پزشک در طی لیفت صورت بدون ایجاد برش های بزرگ  نخ را وارد می کند و عملا  جایی از بخیه بر ناحیه مورد نظر پیدا نمی باشد .

آیا نخ های لیفت صورت آلرژی زا هستند؟

قابل ذکر است که نخ هایی که در طی لیفت استفاده می شوند قابل جذب هستند. خیلی افراد از دکتر ماریا شارع پور  در رابطه با آلرژی به نخ های  های لیفت سوال می پرند باید گفت در صورتی که از نخ های غیر استاندار استفاده شود  و این کار در مراکز  نامعتبر انجام شود احتمال بروز آلرژی  به نسبت افزایش می یابد ، اما  اگر لیفت صورت با نخ های  مخصوص  و تایید شده  وزارت  بهداشت  انجام شود احتمال بروز آلرژی به حداقل می رسد .

لیفت صورت برای چه افرادی مناسب است؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد تا فرد  برای زیبا تر شدن ، لیفت صورت را انتخاب کند،  از جمله این ها :

  • افرادی که به دلیل  افزایش سن ، پوست  آن ها حالتی شل و افتاده پیدا کرده است .
  • افراد جوانی که  به دلیل وراثت  و ژنتیک  پوستی آویزان دارند .
  • افرادی که به دلیل  کاهش وزن های شدید پوست صورت آن ها شل  و افتاده می شود .

در نتیجه لیفت صورت بیشتر مناسب برای افرادی  است که پوست آن ها به هر دلیل رو به پیری و افتادگی رفته باشد  . با کمک لیفت صورت می توانیم جوانی و شادابی پوست خود را به دست آورید.

عوارض لیفت صورت

خیلی از افراد هستند که تنها به دلیل قیمت و  یا  تبلیغات دروغین،  لیفت صورت  را در کنار افراد  غیر متخصص انجام می دهند و شامل عارضه  لیفت نخ می شوند . از آنجا که لیفت با کمک نخ بر روی آناتومی پایه صورت، انجام می شود در نتیجه لازم است تا این کار حتما توسط فرد متخصص انجام شود . بسیار مهم است مسیری که برای لیفت صورت با نخ انتخاب می شود  حتما  فکر شده  و بنا بر تجربه  پزشک صورت گیرد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

برای بهتر شدن نتیجه کار بعد از لیفت صورت توصیه هایی از سوی پزشک به شما اعلام می شود که برخی از آن ها به شرح زیر است:

  • استراحت  کافی داشته باشید ، در زمان استراحت  سعی کنید سر خود را  به سمت بالا  قرار دهید ،  با این روند  بعد  از لیفت صورت  عملا تورم کمتر خواهد شد.
  • تا چند روز بعد از لیفت صورت  سعی کنید  از خوردن غذاهای سفت  که نیاز به جویدن بیش از حد دارند  خودداری  کنید،  مایعات و غذاهای نرم را  تا دو هفته بعد از لیفت   در برنامه غذایی خود قرار دهید.
  • دارو هایی که پزشک  تجویز کرده است ، طبق دستور مصرف شود. 

به طور کلی لیفت صورت را می توان به روش های مختلفی انجام داد، بهتر است قبل از  انتخاب روش مورد نظرتان با یک متخصص چشم خوب و با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

در اخر باید بگوییم، لیفت صورت یک روش  جوانسازی پوست  است که نسبت به سایر روش ها بسیار کم تهاجمی تر است و  فرد عملا با کمک این روش چند سال جوان تر می شود. لازم است تا لیفت صورت توسط پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه انجام شود تا احتمال بروز هرگونه عوارض را از بین ببرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 3.3]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور