لیفت ابرو

زیبایی و شکل ابروها و همیشه مرتب بودن آن ها برای تقریباً همه خانم ها اهمیت دارد و به آن ها حس اعتماد به نفس می دهد. عضلات انسان با افزایش سن شل می شوند و همین امر موجب افتادگی ابرو می شود. یکی از جراحی های زیبایی که این روزها نظر بسیاری از بانوان را به خود جلب کرده است، جراحی لیفت ابرو می باشد. این جراحی که توسط متخصص زیبایی انجام می شود، روشی نوین در بالا کشیدن دم ابرو یا گوشه ابرو است که به تغییر کل ابروها می انجامد. در این مطلب تصمیم داریم تا به بررسی بیشتر این عمل زیبایی بپردازیم.

لیفت ابرو
لیفت ابرو

لیفت ابرو چیست؟

زنان معمولاً برای برقراری تعادل در چهره، زیباتر کردن چهره و درشت تر نشان دادن چشم ها، مدل ابروی خود را تغییر می دهند. آرایشگران یکی از کسانی هستند که به کمک تتو یا میکروبیلدینگ در حالت ابرو تغییر ایجاد می می کنند. اما در سال های اخیر، با پیشرفت علم پزشکی، جراحان زیبایی نیز در تغییر ابروها نقش داشته اند. همان طور که گفتیم، با افزایش سن عضلات شروع به شل شدن و ضعیف شدن می کنند که این امر بر روی ابروها نیز تاثیر می گذارد و باعث افتادگی ابرو می شود. معمولاً افتادگی ابروها در افراد بالای 40 سال شایع تر است. افتادگی ابرو باعث می شود که چهره خشن یا بی حال به نظر برسد. لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو عمل جراحی زیبایی است که به کاهش خطوط و علائم پیری در قسمت پیشانی و بین دو ابرو می شود. این جراحی زیبایی، راهکاری موثر در رفع مشکلات چین و چروک در قسمت فوقانی صورت است. این عمل به کاهش چین و چروک بینی و دور چشم نیز کمک می کد و چهره ای جوان تر برای فرد به ارمغان می آورد. این جراحی گاه به همراه بلفاروپلاستی و لیفت صورت انجام می شود که نتایج آن بسیار چشمگیر است.

دلایل نیاز به لیفت ابرو

با افزایش سن ابرو ها دچار افتادگی می شوند، این مشکل باعث بروز سه عامل پیری در نواحی اطراف چشم و پیشانی است، که مهم ترین عامل آن وجود پوست اضافه در ناحیه پلک فوقانی است که در واقع این پوست در اثر افتادگی ابرو ایجاد شده است، 90 درصد افرادی که جهت جراحی پلک بالا مراجعه می کنند، مشکل افتادگی ابرو دارند و باید با انجام لیفتینگ ابرو درمان شوند. اگر به اشتباه در این افراد به جای جراحی لیفت ابرو عمل پلک بالا یا بلفاروپلاستی فوقانی انجام شود، نه تنها مشکل حل نخواهد شد بلکه باعث بروز مشکلاتی از جمله:

 • کوچکتر شدن چشم ها
 • کاهش فاصله چشم و ابرو که در نتیجه باعث مسن تر به نظر رسیدن فرد می شود.
لیفت ابرو جهت از بین بردن افتادگی

با افزایش سن نیمه خارجی ابرو به سمت پایین تر خواهد آمد و باعث ایجاد یک چهره عبوس و پیر در فرد شود. که در واقع با لیفتینگ ابرو نیمه خارجی را بالاتر از نیمه داخلی قرار می دهیم که این تناسب حفظ شود. در افرادی که ارتفاع پیشانی آنها کم تر از 7 سانتی متر است، می توان با استفاده از تکنیک های جدید که در آن با استفاده از برش های کوچکی آزاد سازی انجام می شود.  آزاد سازی مناسبی که در جراحی لیفت ابرو انجام می شود، می تواند ابرو ها را به عضله بالا برنده که در پیشانی قرار دارد انتقال دهد.

موقعیت پایین ابروها می تواند شما را خسته، عصبانی یا غم انگیز جلوه دهد. لیفت ابرو می تواند ابروها را بالا ببرد و ظاهر تازه و دلپذیری را  به شما بازگرداند.

جراحی لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟

در این روش که معمولاً به کمک آندوسکوپی انجام می شود، از ابزار جراحی مخصوصی استفاده می شود که یک دوربین فیلم برداری مخصوص نیز در انتهای آن نصب شده است. ابتدا یک شکاف کوچک در خط موی فرد ایجاد می شود و سپس با استفاده از این دستگاه آندوسکوپی، در عضلات تغییر ایجاد می شود. برش ایجاد شده بعد از عمل و بهبودی بیمار، کاملاً از بین می رود. این روش جراحی با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می شود.

انواع روش های جراحی لیفت ابرو

پزشک جراح متخصص پلک و صورت با توجه به میزان عمق و جدی بودن خط ابرو از 2 روش برای بالا بردن و لیفت ابرو استفاده می کند که در زیر به هر یک از این دو روش می پردازیم.

 لیفتینگ ابرو به روش باز

در لیفتینگ باز ابرو، به کمک یک شکاف در بالای سر یا درقسمت خط رویش مو و گاهی در چروک های بالای پلک عمل جراحی صورت می گیرد. البته در این روش نیازی به تراشیدن موی سر نیست. روش باز لیفت ابرو زمانی استفاده می شود که پزشک تشخیص دهد که پوست اضافه باید برداشته شود و پیشانی بیمار بیش از حد استاندارد بلند است. پس از ایجاد برش بر قسمت های مورد نیاز، پوست پیشانی بالا کشیده می شود و سپس پوست اضافی برداشته می شود و ماهیچه های پیشانی کاهش می یابند. پس از پایان جراحی، پزشک با کمک بخیه قسمت های برش خورده را می بندد.

این روش معمولاً برای مردانی مناسب است که روی پیشانی آن ها خطوط و چین و چروک عمیق­ وجود دارد.

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

لیفت آندوسکوپیک ابرو با استفاده از دستگاه آندوسکوپ انجام می شود که در آن با استفاده از برش هایی ریز در قسمت بالای پیشانی و روی خط رویش موها، جراح ابرو به زیر پوست پیشانی و ابرو راه پیدا می کند و ماهیچه های و بافت های زیر پوست را جراحی می کند. این عمب ابروها را کاملاً بالا می کشد و به حالت قبل بازمی گرداند. این جراحی بعد از 4 هفته شادابی و جوانی را به چهره باز می گرداند.

اکثر افراد بعد از 7 تا 10 روز استراحت می توانند به روال عادی زندگی خود برگردند. این میزان استراحت در روش آندوسکوپیک کمتر خواهد بود.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

آیا لیفت ابرو عوارضی هم دارد؟

بالابردن ابرو  در حالت  کلی عوارض خاصی ندارد ،تنها در موارد  معدود ممکن است:

 • جای زخم ممکن است بعد از بالابردن ابرو  قابل مشاهده باشد.
 • تغییر در احساس پوستی. لیفت ابرو می تواند باعث بی حسی موقت یا دائمی در پیشانی یا بالای پوست سر شود.
 • عدم تقارن در موقعیت ابرو ها . لیفت ابرو می تواند منجر به عدم تقارن شود ، با این حال ، عدم تقارن حتی ممکن است در طول روند بهبودی از بین برود. با وجود جراحی های اضافی ، می توان شکل و حالت پایدار ابرو را درمان کرد.
 • مشکلات مو. لیفت ابرو ممکن است باعث افزایش مو یا ریزش مو در محل برش شود. اگر ریزش مو به تنهایی برطرف نشود ، می توان با جوش زخم یا پیوند مو درمان کرد.
 • مانند هر نوع جراحی دیگر ، لیفت ابرو خطر خونریزی ، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را به همراه دارد.

کبودی و ورم در ناحیه اطراف چشم، پلک و پیشانی وجود دارد و معمولا با گذشت زمان دو تا سه هفته برطرف خواهد شد. اقداماتی که باعث برطرف شدن زودتر این عوارض کمک می کند عبارتند از :

 • استفاده از کیسه های یخ تا 48 ساعت
 • خوابیدن به نحوی که سر بالا تر از قسمت های دیگر بدن قرار گیرد.

عارضه بسیار نادری که وجود دارد، احتمال آسیب کشیدگی روی عصب بالا برنده ابرو است که در اثر استفاده از تکنیک اشتباه و انجام این جراحی توسط افراد غیر متخصص ایجاد می شود. و در صورت بروز چنین مشکلی معمولا 90 در صد موارد قابل درمان هستند.

در بعضی مواقع ممکن است بعد از جراحی لیفت ابرو مقداری پوست اضافه در پلک بالا وجود داشته باشد. ممکن است این افراد علاوه بر جراحی لیفت ابرو، جراحی بلفاروپلاستی فوقانی جهت برطرف شدن کامل پوست اضافه در این ناحیه نیاز داشته باشند.

در صورتی که لیفت  ابرو  توسط فرد متخصص در این زمینه  انجام  شود، احتمال بروز هر کدام از این عوارض را  از بین می برد.  برخی افراد تنها  به دلیل  قیمت کمتر لیفت ابرو را در مراکز  نامعتبر انجام می دهند، همین دلیل بر  بروز عوارض می گردد.

مراقبت های پس از لیفت ابرو

قبل از این که به سراغ مراقبت های پس از لیفت ابرو بپردازیم، باید یادآور شویم که انتخاب یک جراح خوب برای لیفت ابرو اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا این جراحی به ظرافت و دقت پزشک بستگی دارد. مراقبت های پس از لیفتینگ ابرو به روش جراحی عبارتند از:

 • روز جراحی همراه داشته باشید تا بتواند شما را به منزل برساند.
 • برای کاهش تورم صورت، در هنگام استراحت به کمک بالش، سر را بالاتر از بدن خود قرار دهید.
 • داروهایی که پزشک تجویز کرده را در زمان مقرر مصرف نمایید.
 • از انجام فعالیت های سنگین حداقل تا دو هفته پس از جراحی خودداری کنید.
 • در صورت درد شدید یا خونریزی در اسرع وقت با پزشک جراح خود تماس بگیرید.

اگر در شهر مازندران زندگی می کنید و به دنبال چهره ای جوان تر و بدون چین و چروک هستید و احساس می کنید که با افزایش سن دچار افتادگی ابرو شده اید، بهترین راه مراجعه به بهترین جراح زیبایی چشم در مازندران است تا به کمک او بتوانید چهره ای شاداب تر داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور