علت افتادگی ابرو

آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده که با وجود این که حالتان خوب است، اطرافیان به شما بگویند که ناراحت به نظر می رسید؟ به نظرتان علت چیست؟ گاهی ارکان صورت در عین زیبایی حالتی از احساسات را به مخاطبان القا می کند که خود فرد از آن آگاه نیست؛ حس ناراحتی در چهره نیز از این حالات است.

اگر بخواهیم تک به تک اعضای صورت را مورد بررسی قرر دهیم خواهیم دید که حالت ابرو و چشم ها بیشترین تاثیر را در القای احساسات دارند. زمانی که افراد ابروهای پایین و افتاده دارند به طور ناخودآگاه چهره شان رو به خستگی و غم می گراید. اما چطور می توان افتادگی ابرو را درمان کرد؟

 خوشبختانه امروزه به دلیل پیشرفت های روز افزون دنیای پزشکی می توان هر عارضه ای را درمان کرد. در ادامه به بررسی راه های درمان افتادگی ابرو و لیفت ابرو خواهیم پرداخت. اگر چهره شما بر خلاف درونتان گویای حالات غمگین است پیشنهاد می کنیم خواننده این مقاله باشید:

علت افتادگی ابرو
علت افتادگی ابرو

علت افتادگی ابرو چیست؟

افتادگی ابرو یکی از بارزترین نشانه‌های پیری است که می تواند علل گوناگونی داشته باشد از جمله:

علت ژنتیکی

گروهی از افراد با علت مادرزادی با نقص در چهره به دنیا می آیند. افتادگی ابرو ها نیز می تواند علت مادرزادی و ژنتیکی داشته باشد که افراد می بایست تا پایان سن رشد درمان آن را به تعویق بیندازند.

افزایش سن

 • زمانی که سن فرد افزایش می یابد، ماهیچه ها و عضلات آنها شل و ضعیف می شود که ضعیف شدن ماهیچه های صورت موجب افتادگی ابروها نیز می گرددد. علاوه بر این، با افزایش سن، میزان تولید کلاژن و الاستین در پوست  کاهش می یابد، در نتیجه خاصیت کشسانی پوست از بین می رود وهمین امر موجب افتادگی ابروها می شود.
 • با بالا رفتن سن شادابی و جوانی پوست کاهش می یابد. از این رو افتادگی و شل شدگی پوست در سنین بالا امری طبیعی به نظر می رسد، به همین دلیل افراد با بالا رفتن سن برخی افراد برای جلوگیری از افتادگی پوست و ابروهایشان اقدام به انجام عمل لیفت صورت می کنند.
 •  چین ناحیه پیشانی در برخی افراد دیگر به علت تلاش برای بالا نگه داشتن ابرو ها است. چینی که به هنگام افتادگی ابرو ها روی چشم ها ایجاد می شود افراد را به سمت بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک سوق می دهد. اما افراد باید بدانند که عارضه مربوط به پلک ها نبوده و در اصل ناشی از افتادگی ابروان است.
 • از عوامل دیگر در افتادگی ابرو می توان استعمال دخانیات و رژیم غذایی نامناسب را نیز نام برد که به طور کلی موجب افتادگی پوست صورت و در نتیجه ابرو می گردد.

درمان افتادگی ابرو

حال که این امکان برای افراد وجود دارد که چهره خود را از غم ناشی از افتادگی ابرو ها پاک کنند بهترین اقدام یافتن مناسب ترین روش برای بالا بردن ابرو یا لیفت ابرو است .

برخی از بانوان برای برطرف کردن افتادگی ابرو از تتو استفاده می کنند تا بتوانند مقداری از این عارضه را بپوشانند. اما در مواقعی که افتادگی ابرو حاد باشد این اقدام نه تنها باعث تغییر چهره نخواهد شد، بلکه افتادگی پلک ناشی از افتادگی ابروها را نیز نمایان تر خواهد کرد. لذا قبل از هرگونه اقدام جهت زیباسازی و جوانسازی صورت به یک متخصص و جراح پلاستیک خوب و بهترین جراح چشم مراجعه کرده و بهترین راه درمان را جویا شوید.

علت لیفت ابرو
علت لیفت ابرو

به گفته دکتر ماریا شارع پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک و جراح پلک در مازندران، راه های درمان افتادگی ابرو عبارتند از:

لیفت آندوسکپی ابرو:

 • در این روش جراحی، متخصص جراحی پلاستیک با ایجاد برشی کوچک در قسمت خط رویش مو، دوربین جراحی را وارد پوست می کند و سپس به کمک جراحی، ابرو به سمت بالا کشیده و نگه داشته می شود.
 • . درمان افتادگی ابرو با جراحی روشی دائمی و بدون بازگشت است. در گذشته برای لیفت ابرو از برش در ناحیه بالای ابرو و یا پیشانی استفاده می شد که به علت برجای ماندن جای اسکار به سرعت جای خود را به برش در لابه لای مو ها داد. اما این روش نیز به علت از بین بردن مو ها باعث خالی به نظر رسیدن سر از مو می شد.
 • امروزه، به کمک روش اندوسکوپی ابرو، که بهترین روش لیفت ابرو به حساب می آید، می توان افراد را به نتیجه مطلوب نظرشان رسانید. آندوسکوپی ابرو امروزه روش پیشرفته ای است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

تزریق بوتاکس:

 • این روش می تواند گزینه مناسبی برای درمان افتادگی ابرو باشد.
 • در این روش غیرجراحی افتادگی ابرو، با تزریق مقدار کمی سم بوتولینوم یا بوتاکس، به انتهای ابرو شکل ظاهری آن را تغییرداده و باعث می شود ابرو در قسمت بالاتری قرار بگیرد.
 • باید توجه داشته باشید که این روش نیز در مواردی نتیجه بخش است که افتادگی ابرو زیاد نباشد.
 •  اگربعد از این روش فرد دچار افتادگی مجدد شود، علت را باید در ناحیه تزریق و نوع تزریق جستجو کرد.
 • از مزایای این روش نسبت به جراحی امکان برگشت ابرو به حالت اول در صوت عدم رضایت فرد است.
 • تزریق بوتاکس برای ابروهایی با افتادگی کم مناسب است و نتایج این درمان معمولا بین 3 تا 5 ماه ماندگار است.

لیفت ابرو با نخ:

 • لیفت ابرو با نخ شامل استفاده از نخ های مخصوص جهت بالا بردن و لیفت پوست است.
 • این درمان نتایجی موقتی را به همراه دارد. این درمان خطرات و دوره نقاهت بسیار کمی دارد.
 • در صورتی که افتادگی ابرو در فرد متوسط تا شدید باشد، روش های جراحی گزینه مناسب تری خواهند بود.
 • این روش ها علاوه بر بالا بردن ابروها، به صاف کردن چین و چروک های پیشانی نیز کمک می کنند. بسته به آناتومی چهره فرد و میزان افتادگی ابروها، روش های لیفت ابروی متعددی وجود دارد.
 •  ماندگاری نتایج لیفت ابرو با جراحی معمولا بیشتر از روش های دیگر است.

لیفت ابرو و بلفاروپلاستی:

 • برای افرادی با خط رویش موی کم پشت دارند و یا افرادی که می توانند از جراحی بلفاروپلاستی (جراحی پلک) و جراحی لیفت ابرو به طور همزمان بهره ببرند، این روش گزینه مناسبی خواهد بود.

لیفت ابروی شقیقه ای:

 • در صورتی که بخش ابتدایی و وسط ابروها به اندازه کافی بالا باشند و فقط انتهای ابروها افتاده باشند، لیفت شقیقه می تواند گزینه خوبی باشد.

لیفت مستقیم ابرو:

 • برای افرادی که ابروهایی بسیار افتاده دارند و نگرانی در خصوص اسکار روی پیشانی ندارند، لیفت مستقیم ابرو پیشنهاد می شود.
 • در این روش، برای لیفت ابرو برشی در پیشانی (در خطوط روی پیشانی) یا بالای ابروها ایجاد می شود. پس از بهبودی، برش ها در خطوط طبیعی پنهان می شوند.
 • لیفت مستقیم ابرو برای افرادی با بیماری فلج اعصاب صورت که ابروهایی غیر متقارن دارند مناسب است.

 

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره

011-42216316 تماس حاصل فرمایید.

نکاتی درباره هزینه لیفت ابرو

 1. همانطور که اشاره شد لیفت ابرو را می توان به روش های مختلفی انجام داد، بنابراین با توجه به نوع جراحی هزینه لیفت ابرو نیز متفاوت خواهد بود.
 2. علاوه برآن مراجعه به متخصصین مختلف نیز می تواند بر میزان هزینه این جراحی تاثیرگذار باشد. با مراجعه به یک جراح ابروی خوب می توانید از هزینه لیفت ابروها مطلع شوید.
 3.  مراجعه به متخصص برای درمان افتادگی ابرو، چه به روش جراحی چه غیرجراحی، اهمیت بسیار زیادی دارد. متاسفانه امروزه بسیاری از افراد غیرمتخصص اقدام به تزریق بوتاکس برای مراجعه کنندگان می کنند که این امر می تواند آسیب های بسیار زیادی برای فرد به همراه داشته باشد.

کلام آخر

در پایان باید گفت که اگرساکن استان مازندران هستید و تصمیم دارید که نسبت به درمان افتادگی ابرو اقدام کنید حتماً به بهترین جراح پلک مازندران و بهترین جراح زیبایی این شهر مراجععه کنید تا ازنتیجه رضایت بخش برایتان حاصل شود و بتوانید از بروز عوارض احتمالی پیشگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 3.9]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور