طول درمان بلفاروپلاستی

طول درمان بلفاروپلاستی

چشم ها تاثیر گذارترین اجزای صورت به حساب می آیند.چشم ها بازتاب کننده اندوه،خستگی و سن شما هستند. افزایش سن،ارث ، فاکتورهای محیطی مانند نورخورشید منجر به شلی وآویزان شدن در نتیجه پف کردن وسنگینی پلک ها خواهد شد.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک ها ممکن است بر روی پلک های بالا یا پایین یا هر دو انجام شود.با توجه به شرایط، پزشک ممکن است پیشنهاد بالابردن ابرو را نیز بدهد تا پلک بالا زیباتر شود.

طول درمان بلفاروپلاستی
طول درمان بلفاروپلاستی

تاثیر بلفاروپلاستی در پلک بالای پوست

دربلفاروپلاستی پلک بالای چشم ، پوست و چربی های اضافه برداشته شده وسنگینی و شلی پوست پلک بالا و پف اطراف چشم اصلاح وهمچنین باعث زیبایی ظاهرپلک ها می شود.

پوست پلک بالا جزء نازک ترین پوست بدن است که زیر این پوست لایه ای از عضلات قرار دارد که از چربی های پلک به واسطه سپتوم جدا می شود.لایه عضلانی و سپتوم با افزایش سن ضعیف می شوند ودر نتیجه چربی به جلو جابجا شده وباعث پف کردن و شلی پلک ها می شود.علاوه بر این تحلیل رشته های کلاژن و الاستین پوست باعث شلی و کاهش استحکام پلک ها می شود.

روش انجام عمل بلفاروپلاستی

در این عمل اطراف پلک ها با تزریق ماده بی حسی، بی حس می شود .در مواردی نیز ممکن است فرد تحت بیهوشی عمومی ، مورد عمل جراحی قرار گیرد.

قبل ازعمل مسیر برش با ماژیک مخصوصی علامت گذاری می شود و برش در مسیر چین پلک فوقانی داده شده وپوست اضافی برداشته می شود تا در آینده اثری از آن بجا نماند.در مواردی ممکن است نوار باریکی از عضله نیز برداشته شود سپس سپتوم اربیت بازشده و محفظه های چربی به جای اول خود برگردانده و یا برداشته می شوند .

به این ترتیب ورم و پف پلک ها کاهش یافته و از بین می رود و در پایان عمل محل برش با بخیه قابل جذب یا غیر قابل جذب ترمیم می شود.ممکن است پانسمان کوچکی نیزدر محل عمل گذاشته شود.

طول درمان بلفاروپلاستی

پس از عمل بلفاروپلاستی حداقل 3 الی  4 هفته طول می کشد که دوره درمان کامل شود. در این مدت باید از هرگونه فعالیتی که باعث می شود جریان خون به سمت چشم ها را افزایش دهد( مانند اخم کردن ، گریه کردن ، بلندکردن اجسام وهمچنین خم شدن) اجتناب کرد.زمان برداشتن بخیه ها تقریبا یک هفته پس از عمل انجام خواهد شد.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در ساری با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

  • بالا نگه داشتن سر، درچند روز اول جراحی به منظور کاهش تورم و کبودی
  • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم وکبودی پلک ها واطراف چشم.
  • استعمال پمادهای مخصوص تجویز شده توسط پزشک در نقاط برش داده شده روی پلک
  • بدلیل کاهش دید واحساس درد در پلک ها می توان داروهای مسکن مصرف نمود.
  • استفاده از قطره های چشمی تجویز شده توسط پزشک جهت اجتناب ازخشکی چشم
  • استفاده از عینک های آفتابی برای محافظت چشم درمقابل اشعه نور خورشید
  • تا4 هفته بعد ازعمل، از خم شدن و برداشتن اجسام سنگین فعالیت های ورزشی و گریه کردن اجتناب نمایید.
  • بهتر است از هفته ششم بعداز جراحی از ویتامین  E برای کمتر شدن جای زخم ها استفاده نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در مازندران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 2.9]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور