درمان تومور چشم

درمان تومور چشم

بهترین روش درمان تومور چشم چیست؟ علائم تومور چشم کدام است ؟  چه روش  هایی برای تشخیص تومور در چشم وجود دارد ؟

برای تشخیص ملانومای چشم ، نیاز به معاینه چشم توسط متخصص چشم است ، در طی  این معاینه تمام رگ های خونی بررسی می شوند، بزرگ شدن  رگ های خونی می تواند نشان دهنده تومور داخل چشم باشد . با مشاهده هر گونه مورد مشکوک  لازم است تا برای بررسی های بیشتر  با  کمک ابزار های مخصوص معاینه انجام شود، از جمله این روش ها :

 سونوگرافی چشم

سونوگرافی چشم از امواج صوتی با فرکانس بالا همراه با  یک مبدل برای تولید تصاویر از چشم بیمار  استفاده می کند. مبدل روی پلک بسته یا سطح جلوی چشم شما قرار می گیرد.

درمان تومور چشم
درمان تومور چشم

   تصویربرداری از رگ های خونی

در نواحی اطراف و داخل ناحیه مشکوک به تومور در طی آنژیوگرام  یک رنگ رنگی مخصوص به رگ بیمار تزریق می گردد.این رنگ به رگ های خونی در چشم شما منتقل می شوند .

این ها تنها تعدادی از روش های بررسی تومور های چشم  می باشد، درمواردی که پزشک مورد مشکوکی را مشاهده کند،  ممکن است روشی را برای برداشتن نمونه ای از بافت (بیوپسی) از چشم بیمار توصیه کند.

برای برداشتن نمونه ، یک سوزن نازک به چشم وارد  می شود  که برای استخراج بافت مشکوک استفاده می شود. این آزمایش در آزمایشگاه انجام می شود تا مشخص شود آیا سلول های ملانومای چشم وجود دارد یا خیر.

معمولاً بیوپسی چشم برای تشخیص ملانومای چشم لازم نیست.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در ساری با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
011-42216316

روش های تعیین شیوع سرطان

پزشک شما ممکن است آزمایشات و روشهای دیگری را برای تعیین اینکه آیا ملانوما در سایر نقاط بدن شما گسترش یافته است ، توصیه کند. آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

آزمایش خون برای اندازه گیری عملکرد کبد

اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT)

اسکن تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

سونوگرافی شکمی

اسکن توموگرافی انتشار پوزیترون (PET)

اگر ملانوما کوچک باشد  و در حال رشد نباشد  ، معمولا نیازی به جراحی نیست تنها باید در دروه های معین شده مراقب علائم رشد باشید .

اگر ملانوما رشد کرده یا عارضه ایجاد کند ، باید هر چه سریعتر اقدامات درمانی انجام شود .

پرتو درمانی

پرتودرمانی برای از بین بردن سلولهای سرطانی کاربرد دارد ، این کار با استفاده از انرژی هایی مانند پروتون یا پرتوهای گاما انجام می شود. پرتودرمانی معمولاً برای ملانومای کوچک و متوسط ​​چشم استفاده می شود.

عمل جراحی برای تومور چشم

عملیاتی که برای درمان ملانومای چشم استفاده می شود شامل روش هایی برای برداشتن بخشی از چشم یا روشی برای برداشتن کل چشم است. اینکه چه روشی انتخاب می شود، بستگی به اندازه و محل ملانوما چشم شما دارد.

 جراحی برای برداشتن کل چشم Enucleation

اغلب برای تومورهای بزرگ چشم استفاده می شود. همچنین اگر تومور باعث درد چشم شود ممکن است از این روش استفاده گردد.

بعد از بهبودی ، می توان از چشم مصنوعی (پروتز)  استفاده کرد . سطح جلوی چشم جدید شما به طور سفارشی رنگ می شود تا با چشم موجود شما مطابقت داشته باشد.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مطب دکتر ماریا شارع پور تماس بگیرید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور