تزریق فیلر به لب

لب ها یکی از مهم ترین اجزای صورت افراد است که بسیار مورد توجه افرادی قرار می گیرد که با ما در ارتباط هستند. یکی از انواع اقداماتی که برای زیبایی بیشتر چهره و نیز لب ها استفاده می شود افزایش حجم لب ها است. این اقدام زیبایی در سطح گسترده ای در حال انجام است و نیز از سوی بسیاری از افراد مورد استقبال قرار گرفته است. فیلر پوستی یکی از محبوب ترین روش های زیبایی غیر تهاجمی است و ناحیه لب یکی از نقاطی است که بیشترین متقاضی را برای تزریق فیلر دارد. در طول ده های اخیر مواد مختلفی برای تزریق در لب بکار گرفته شده است. در این نوشتار قصد داریم که به تزریق فیلر لب بپردازیم و ابعاد مختلف این اقدام زیبایی و پزشکی را مورد بررسی قرار دهیم.

تزریق فیلر لب چیست؟

تزریق فیلر لب یا بزرگ کردن لب یک از تکنیک های زیبایی است که به حجم دادن و افزایش حجم لب های شما با یک فیلر تزریقی کمک می کند. یکی از متدوال ترین فیلر تزریقی برای لب ماده ای به نام اسید هیالورونیک است.

در اصل فیلر لب نوعی تزریقی است که به لب ها حجم می دهد. برای افزودن حجمی طبیعی، حجیم‌تر و یا یکنواخت کردن فرم لب‌ها عالی است. همچنین می توانند حجم از دست رفته را جایگزین کند، چین و چروک های اطراف ناحیه دهان را صاف کرده و وضوح و شکل بهتری ایجاد کند.

مقدار تزریق فیلر لب قابل تنظیم است، پزشک متخصص با شما همکاری خواهد کرد تا بهترین ظاهر را برای شما ایجاد کند. تزریق فیلر لب می‌تواند طیف وسیعی از نگرانی‌های بیمار را برطرف کند و محل تزریق آن بستگی به این دارد که بیمار به دنبال چه چیزی است.

این ماده تا حد زیادی توانسته مورد توجه پزشکان و زنان ودختران متقاضی انجام این کار قرار بگیرد و افراد با تزریق آن از زیبایی های ایجاد شده توسط آن بهره مند شوند.

 تزریق چربی روش های دیگری برای حجیم شدن لب ها هستند. اما امروزه چندان مورد استفاده قرار نمی گیرند.

تزریق فیلر به لب
تزریق فیلر به لب

انواع فیلر لب

انواع مختلفی از فیلر لب موجود است. اما امروزه محبوب ترین آنها اسید هیالورونیک (ژل لب) است. اسید هیالورونیک هیدروکربنی است که آب را جذب و به هم متصل می کند و به هیدراته و صاف نگه داشتن پوست کمک می کند. این ماده طبیعی در بدن نیز وجود دارد که به آبرسانی پوست کمک می کند.

مزایای استفاده از فیلر لب اسید هیالورونیک

 • کنترل بهتر مقدار تزریق به لب
 • برآمدگی ها به راحتی حل می شوند
 • کبودی و تورم کمتر نسبت به سایر فیلرهای لب
 • ماندگاری بیشتر نسبت به سایر فیلرهای لب

واکنش آلرژیک در فیلر لب با اسید هیالورونیک بعید است. از آنجایی که اسید هیالورونیک (ژل لب) از موادی مشابه مواد موجود در بدن ساخته می‌شوند.

فیلر لب

چه کسانی می توانند تزریق فیلر به لب داشته باشند؟

 • کسانی که لب های کوچک و نازکی دارند می توانند از این روش درمانی و زیبایی کمک بگیرند.
 • کسانی که در نواحی لب ها قرینگی لازم را ندارند
 • کسانی که می خواهند به زیبایی لب هایشان بیفزایند
 • کسانی که می خواهند به شادابی و طراوت لب هایشان بیفزایند.
 • کسانی که در اثر افزایش سن حالت اولیه لب خودشان را از دست دادند.
تزریق فیلر لب

توصیه های قبل از تزریق ژل به لب

یکی از مراقبت هایی که باید قبل از انجام تزریق رعایت کنید این است که از مصرف داروهایی باعث انعقاد خون می شود و یا اینکه موجب رقیق شدن خون می شود جلوگیری کنید. زیرا که بعد از انجام تزریق ممکن است در محل تزریق یا خون مردگی ایجاد شود و یا اینکه خونریزی زیاد باشد.

48 ساعت قبل از تزریق فیلر لب، سیگار نکشید و از خوردن نوشیدن های الکل دار خودداری کنید. همچنین از خوردن ویتامین E و روغن ماهی پرهیز کنید، زیرا می‌تواند منجر به افزایش احتمال کبودی و تورم شود.

حتما تزریق لب را در مراکز و کلینیک های معتبر انجام دهید

نتیجه عمل بستگی زیادی به تبحر و مهارت پزشک و مارک ژل (اسید هیالورونیک) دارد.

قبل از تزریق با پزشک متخصص مشاوره داشته باشید و انتظارات خود را بیان کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پلک

تزریق فیلر لب چگونه انجام می شود؟

تزریق فیلر روند پیچیده و خاصی ندارد. صرفا با انجام بی حسی می توانند تزریق را انجام دهند و نتیجه دلخواه را ایجاد کنند.

قبل از تزریق فیلر لب، یک مشاوره برای تعیین آنچه می خواهید، خواهید داشت. اکنون باید به متخصص زیبایی صورت خود اجازه دهید بفهمد که برای ظاهری که می‌خواهید، دقیقاً به چه مقدار فیلر نیاز دارید. سپس پزشک شما توصیه های حرفه ای خود را در مورد آنچه که معتقد است بهترین راه حل است ارائه می دهد.

در روز تزریق ژل به لب، از بی حس کننده موضعی روی لب ها استفاده می شود. سپس پزشک با دقت ژل را به ناحیه لب تزریق می کند و لب را به شکل و اندازه دلخواه در می آورد.

تزریق فیلر به لب چه مزایایی را به همراه دارد؟

 1. در کوتاه ترین زمان قابل انجام است.
 2. درد و ناراحتی به همراه ندارد زیرا که دراین روش تزریقی ابتدائا از موادی برای بی حسی موضعی استفاده می شود تا مراجعه کننده بدون دغدغه و ناراحتی بتواند این عمل زیبایی را انجام دهد.
 3. هزینه بالایی را برای مراجعه کننده ندارد. نسبت به نتیجه ای که حاصل می کند کاملا مقرون به صرفه است.
 4. یکی از نکاتی که پزشکان به مراجعین خود می گویند این است که این روش درمانی و زیبایی در بلند مدت موجب می شود بخش لب ها در کلاژن سازی فعال شوند و نتایج مثبتی را از نظر زیبایی پدید آورند.
 5. در اثر تزریق فیلر ، لب ها بسیار برجسته (البته بسته به میزان تزریق فیلر این برجستگی متغیر است) ، زیبا، خوش رنگ و نرم می شوند.
 6. با تزریق فیلر لب ها متورم می شوند ولی این تورم زیاد نیست. بعد از مدت زمان کوتاهی این تورم از بین می رود و شما می توانید نتایج تزریق فیلر لب را بر روی لب های خودتان ببینید.
 7. تزریق فیلر به لب جزء درمان های سرپایی محسوب می شود بدین معنا کسانی که انجام می دهند نه قبل از انجام و نه بعد از انجام نیازی ندارند که بستری شوند و یا اینکه در منزل بمانند و استراحت داشته باشند. زیرا که نیازی به مراقبت های ویژه بعد از تزریق ندارند.
 8. کبودی در موارد اندکی ایجاد می شود که کاملا به شرایط جسمی فرد بستگی دارد.

تزریق فیلر به لب چه خطراتی را در پی دارد ؟

واقعیت این است که در طول سال هایی که این اقدام برای بسیاری از زنان و دختران انجام شده است کمترین گزارشی را مبنی بر عارضه های نگران کننده و خطرساز ناشی از این اقدام زیبایی مواجه نبوده ایم.

بر همین اساس تمامی افرادی که می خواهند دست به چنین اقدامی بزنند می توانند بدون نگرانی با مراجعه به بهترین پزشکان و انجام مشاوره های اولیه تزریق فیلر به لب داشته باشند و از نتایج آن بهره مند گردند.

تنها عارضه هایی که تزریق فیلر به لب در پی دارد این است که در مدت زمان کوتاهی لب ها قرمز می شوند و درد هایی خفیف را ایجاد می کنند که طبیعی است و درکوتاه ترین زمان از بین می روند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

 • اگر بعد از تزریق فیلر به لب شاهد ایجاد کبودی در ناحیه تزریق شده بودید نگران نباشید زیرا که بعد از دو هفته این عارضه به کلی از بین می رود.
 • در صورت امکان ورزش و آرایش کردن را به مدت 24 انجام ندهید.
 • بعد از انجام تزریق نباید دائما لب را ماساژ دهید و یا اینکه آن را لمس کنید زیرا که باعث می شود روند بهبودی و فرم دهی به لب با مشکل روبرو شود.

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟

ژل لب می توانند تا 6 ماه دوام داشته باشند. با این حال، این تا حد زیادی به مقدار و کیفیت فیلر، محل تزریق ژل و همچنین سرعت متابولیسم بدن شما بستگی دارد.

آیا تزریق فیلر لب درد دارد؟

مقداری درد وجود دارد، اما با استفاده از بی‌حس‌کننده موضعی این درد کاهش می‌یابد. پس از تزریق ممکن است متوجه شوید که لب های شما متورم، حساس یا کبود شده است. این کاملا طبیعی است و باید ظرف چند روز از بین برود.

هزینه فیلر لب (بزرگ کردن لب)

 • هزینه بزرگ کردن لب بسته به موارد زیر متفاوت است:
 • نوع روش انجام شده
 • مارک ژل لب
 • تجربه و تخصص پزشک
 • محل زندگی شما

 همچنین هزینه بزرگ کردن لب معمولاً به ازای هر تعداد سرنگ تزریق شده بستگی دارد.

در انتها امیدواریم که اطلاعات ارائه شده توانسته باشد تا حد زیادی شما را با جنبه های مختلفی از تزریق فیلر به لب آشنا کند. در این مسیر و برای اقدام به تزریق فیلر به لب لازم به ذکر است که حتما از بهترین پزشکان متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا کمترین احتمال خطر از بین برود. زیرا که انواع اقدامات زیبایی و ترمیمی جزء حساس ترین اقداماتی است که کمترین اهمال کاری و اشتباه می تواند نتایج زیان باری را پدید بیاورد و پشیمانی زیادی را در پی داشته باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3.6]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور