تزریق فیلر برای فرو رفتگی زیر چشمی (اشکی)

 تزریق فیلر برای فرو رفتگی زیر چشمی (اشکی)

آیا فرورفتگی زیر چشمی با تزریق فیلر قابل درمان می باشد؟ تکنیک انجام تزریق فیلر برای فرو رفتگی چشمی چگونه انجام می شود؟ برای اطلاع از پاسخ این مطالب متن ذیل را بخوانید.

کاربرد ها

فرو رفتگی نیمه هلالی زیر چشم را می توان جهت کاهش سایه انداختن این ناحیه با فیلر های هیالورونیک اسید پر کرد. از فیلر ها می توان جهت به تاخیر انداختن جراحی بلفاروپلاستی در بیماران با فتق مختصر چربی زیر چشمی استفاده کرد.

تزریق فیلر برای فرو رفتگی زیر چشم
تزریق فیلر برای فرو رفتگی زیر چشم

ملاحظات آناتومیک

به طور رایج فرورفتگی زیر چشمی (اشکی)به داخلی ترین چین زیر چشمی اتلاق می گردد. با این وجود با افرایش سن لبه اینفرااوربیتال زیر چشمی استخوانی تر شده و فیلر را می توان بر روی لبه استخوانی و در تمام طول آن تزریق نمود.

آیا تزریق فیلر زیر چشمی دردناک است؟

تزریق در این ناحیه دردناک نیست اما برای برخی بیماران ناراحت کننده است. انتخاب های در دسترس برای بی حسی شامل کرم بی حسی موضعی یا بلوک عصبی اینفرااوربیتال با تزریق مقادیر اندک لیدوکائین می باشد.

تکنیک تزریق

این منطقه یکی از سخترین نواحی تزریق می باشد. به طور رایج از سوزن یک اینچی (5/2 سانتی متری) شماره 30 استفاده می شود و محل ورود سوزن در زیر پوست نازک پلک تحتانی است.

از سوزن نیم اینچی ( 25/1 سانتی متری) نیز می توان استفاده کرد گر چه این کار نیازمند کشیدن پوست گونه به سمت بالا جهت دسترسی به بالاترین نقطه لبه تحتانی اربیت برای تزریق فیلر می باشد.

در واقع وارد کردن سوزن از نقاط تحتانی تر سبب کاهش میزان کبودی می گردد چرا که بیشتر عروق این ناحیه در عضله اربیکولاریس قرار گرفته اند. سپس سوزن با زاویه به سمت بالا هدایت می گردد تا زمانی که به حد فوقانی لبه اربیت برسد. جهت هدایت سوزن، تائید محل آن و حفاظت از محتویات اربیت، انگشت دست مقابل در این نقطه قرار می گیرد و تا زمانی که نوک سوزن بر روی استخوان قرار نگرفته باشد و محل دقیق آن مشخص نشده است. نباید تزریق صورت گیر.د.

اگر به دلیل مکث کردن یا ترس از تزریق، فیلر در سطحی پایین تر تزریق شود، سبب تقویت گونه شده و این مسئله منجر به تشدید فرورفتگی اشکی و در واقع عمیق ترشدن حفره می گردد.

احتیاطات

تزریق را به شکل عمقی و بر پریوست لبه اربیت انجام دهید. تزریق سطحی باعث افزایش احتمال کبودی و همچنین بروز اثر تیندال می گردد.

دستورالعمل های بعد از تزریق فیلر زیر چشم 

  • استفاده از یخ و فشار محکم بر محل تزریق ضروری است.
  • کبودی محتمل است اما اگر به روش فوق تزریق صورت گیرد شیوع کمتری دارد.
  • اگر تزریق از ناحیه بالاتر و با پوست نازک صورت گیرد، کبودی بسیار شایع است.
  • اگر تزریق به شکل صحیح انجام گرفته باشد نا همواری و برجستگی از خلال پوست نباید دیده شود، مگر آنکه هماتوم رخ دهد.
 دکتر ماریا شارع پور بهترین جراح چشم در مازندران دارای تجربه و مهارت بالا در درمان بیماری های چشمی و جراحی های زیبایی چشم می باشد.  شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

خطرات تزریق فیلر زیر چشم

گرچه هیچگونه خطر جدی متعاقب تزریق در ناحیه فرورفتگی زیر چشمی وجود ندارد. اما بیشترین خطر مربوط به نتایج غیر رضایت بخش است. حتی اگر تزریق به شکل عمقی صورت گیرد، به ویژه در تزریق هیالورونیک اسید، ممکن است پدیده تیندال رخ دهد.

در بیمارانی که کبودی زیر چشم آنها بیش از دو هفته بطول می انجامد هیپرپیگمانتاسیون ممکن است رخ دهد . جهت رفع هیپرپیگمانتاسیون پس التهاب می توان از هیدروکینون استفاده نمود. هیالورونیک اسید گاهی سبب افزایش احتباس آب در کل ناحیه اطراف چشم در برخی بیماران شده و منجر به تورم طولانی مدت در ناحیه گونه می شود.

سایر مقالت مربوطه:

تزریق بوتاکس

طریقه لیفت صورت

جراحی زیبایی پلک بالا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور