تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است ؟ چه  مراقبت هایی بعد از تزریق بوتاکس توصیه می شود ؟  بهترین نقاط برای تزریق بوتاکس کدام نواحی است ؟ بهترین مرکز برای تزریق بوتاکس در مازندران کجاست ؟ آیا تزریق بوتاکس عوارضی هم دارد ؟

برای تزریق بوتاکس لازم است تا نکاتی را در نظر داشت ، گاهی برخی از افراد که به مطب دکتر ماریا شارع پور مراجعه می کنند در خواست این را دارند که  با کمک تزریق بوتاکس  ابرو های خود را به سمت بالا  ببرند  و یا گاهی هم دیده می شود که فرد  تمایلی به تغییر حالت ابرو های خود ندارد . توجه و در نظر گرفتن تمام این نکات  تنها با کمک یک متخصص با تجربه و متبحر  در نظر گرفته می شود ،در نتیجه باید گفت تکنیک تزریق شرط اول در تزریق بوتاکس  است  که باید پزشکی که این تزریق را انجام می دهد از تجربه و دانش علمی  بسیار بالایی برخوردار باشد.

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

چه افرادی نباید بوتاکس کنند؟

تزریق بوتاکس روشی برای زیبایی و از بین رفتن چروک های موجود روی صورت است. ولی تزریق بوتاکس برای برخی افراد به علت های مختلف مجاز نمی باشد. طبق واقعیت های پزشکی و علمی افراد مبتلا به اختلالات سیستم عضلانی یا سیستم عصبی، افرادی که دچار عفونت در ناحیه تزریق شده اند ، خانم های باردار یا شیرده، افراد مصرف کننده از دوزهای بالای داروی ضد انعقاد نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند.

برخی نکاتی که برای تزریق بوتاکس باید به آن ها توجه شود

انتخاب یک پزشک  با گواهی معتبر و تجربه کافی برای تزریق بوتاکس بسیار اهمیت دارد. این کار به مهارت و تکنیک تزریق بالایی نیاز دارد، بنابراین پزشکی را که تزریق بوتاکس را برای مدت چند سال با موفقعیت انجام داده است پیدا کنید. هنگام تزریق بوتاکس سوابق پزشکی خود ( داروها و مکمل گیاهی) ، بارداری یا شیر دهی و در صورت انجام اولین بار تزریق بوتاکس با پزشک خود درمیان بگذارید. قبل از انجام تزریق بوتاکس مطمئن شوید که این روش بهترین درمان برای شما است. مثلا ممکن است برای رفع برخی چین های خاصی روی صورت شما تزریق فیلر به جای تزریق بوتاکس بهتر باشد. یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند مانند آسپرین، ایبوپرفن، عمومی یا ادویل، آلیو، یا موترین، اکسیدیرین، سنت جان وارت، ویتامینE، روغن ماهی یا امگا3، گینگوبلیبا و زنجبیل پرهیز کنید.

مراقبت های لازم پس از تزریق بوتاکس چیست؟

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس بسیار در سلامت پوست اهمیت دارد. این مراقبت ها عبارتند از:

 • از دست زدن و ماساژ پوستی که تزریق بوتاکس روی آن انجام شده است، خودداری کنید.
 • برای نشت نکردن و پخش نشدن بوتاکس حداقل تا 24 ساعت ورزش نکنید.
 • برای مدت 24 ساعت از مراقبت های پوستی، پلینگ شیمیایی، میکروبلیدینگ پرهیز کنید.
 • حداقل تا 6 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دراز بکشید.
 • به هیچ وجه بر روی صورت نخوابید. حالت های نادرست برای صورت می تواند نتیجه تزریق را تحت تاثیر قرار دهد .
 • به هیچ وجه سر  خود را به سمت پایین نگه ندارید.
 • اجسام سنگین بلند نکنید، تا 6 ساعت بهتر است که تنها رو به رو را نگاه کنید.
 • برای نتیجه گیری بهتر از عمل تزریق بوتاکس لازم است  تا عضلات مورد نظر  تقویت شوند.
 • برای بهبود کبودی ناشی از تزریق بوتاکس می توانید از ویتامین K و آرنیکا استفاده کنید. همچنین از کانسیلر سبز و زرد می توانید برای پوشاندن کبودی محل تزریق شده کمک گیرید.
 • در صورت نیاز، ترمیم پس از تزریق را انجام دهید.
 • در صورت مشاهده عوارض جانبی یا عوارض ناشی از عمل آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

انجام  این اقدامات قبل و پس از تزریق بوتاکس به شما کمک می کند تا یک تزریق موفق داشته باشید.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

این سوالی است که بیشتر افراد می پرسند: آیا تزریق بوتاکس عوارضی به همراه دارد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت خوشبختانه عوارض حساسیتی در این مورد دیده نشده است، اما در مواردی که فرد شاهد عوارض می گردد تنها به دلیل تکنیک تزریق نادرست است که ایجاد می گردد.

متاسفانه بسیاری از افراد تنها به دلیل هزینه پایین، تزریق بوتاکس را در مراکز غیر معتبر انجام می دهند. این افراد بیشتر در معرض بروز عوارض هستند. عوارض مهمی که ممکن است بنا به دلیل عدم رعایت تکنیک تزریق و داروهای نادرست ایجاد گردد افتادگی پلک  می باشد.

برخی دیگر از عوارض بعد از بوتاکس مسمومیت و آلرژی است که بسیار کم بوده و طی 3 الی 4 روز برطرف می شود. برخی عوارض موضعی مانند تورم، کبودی و خونمردگی پس از یک هفته از بین می رود. گاهی ممکن است پس از تزریق عدم تقارن در دو طرف صورت به علت تزریق نامساوی یا تفاوت در جذب ایجاد شود. مثلا ابرو در یک طرف صورت بالاتر از طرف دیگر باشد که این عوارض موقتی بوده و بعد از گذشت 2 الی 3 ماه برطرف می شود.

و در آخر…

در آخر باید بگوییم که لازم است تمام تزریقات زیبایی توسط افراد متخصص انجام شود، زیرا بروز عوارض می تواند خطرات جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشد. بنابراین برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی تمام دقت و حساسیت خود را در انتخاب دکتر خوب برای تزریق بوتاکس به کار گیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور