بوتاکس کف دست برای درمان تعریق بیش از حد

بوتاکس کف دست برای درمان تعریق بیش از حد

شاید برای شما یا نزدیکانتان این موضوع وجود داشته باشد که قسمتی از بدنتان به خصوص دستتان با مشکل عرق شدید مواجه است و این موضوع حتی در فصل سرما نیز وجود دارد. خوشبختانه برای درمان این مشکل راه هایی وجود دارد که یکی از آن ها تزریق بوتاکس است. در این مطلب سعی داریم تا بیشتر با مشکل هایپرهیدروز، تزریق بوتاکس کف دست و درمان تعریق بیش از حد با بوتاکس بپردازیم.

تزریق بوتاکس کف دست توسط دکتر ماریا شارع پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک 

هایپرهیدروز چیست؟

هایپرهیدروز (Hyperhidrosis) به تعریق بیش از حد بدن و عرق کردن غیر طبیعی گفته می شود. این مشکل می تواند گاهی زندگی روزمره فرد را با اختلال رو به رو کند. این تعریق بیش از حد در اکثر افراد مبتلا در کف دست مشاهده می شود که بر بسیاری از فعالیت های روزمره فرد تاثیر مستقیم دارد، تا حدی که نام این مشکل را “فلج خاموش” نهاده اند. اما خوشبختانه برای این مشکل می توان از طریق تزریق بوتاکس اقدام کرد.

تزریق بوتاکس برای درمان هایپرهیدروز

استفاده از بوتاکس به عنوان روشی درمانی در پزشکی این روزها به کمک بسیاری از بیماران از جمله بیماران میگرنی و بیماران هایپرهیدروزس آمده است. این روش درمانی اگر توسط متخصص انجام شود هیچ گونه خطری ایجاد نمی کند و کاملاً بی خطر و غیرتهاجمی است. بوتاکس در واقع نوعی سم (نوروتوکسین) است که از گونه ای باکتری ساخته می شود. این سم زمانی که به عضله ای تزریق شود، باعث فلج موقت آن عضله می شود.

زمانی که فرد با مشکل هایپرهیدروز کف دست مواجه است، متخصص با تزریق بوتاکس اقدام به فلج موقت اعصابی می کند که در کف دست وظیفه فعال کردن غدد تعریق را به عهده دارد.  این اعصاب در زمان گرما فعال می شوند تا بدن را خنک نگه دارند، اما در فرد مبتلا به هایپرهیدروز بیش از حد طبیعی فعال است و در فصل سرما نیز فعالیت دارد. با تزریق بوتاکس این اعصاب فلج می شوند و تعریق متوقف می شود.

بوتاکس کف دست

اهمیت تزریق بوتاکس کف دست توسط متخصص

تزریق بوتاکس اگرچه روشی غیرتهاجمی است و خطری ایجاد نمی کند، اما اگر توسط متخصص انجام نشود و کیفیت بوتاکس استاندارد و مناسب نباشد، می تواند مشکلات جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکس باید توسط متخصص تزریق بوتاکس انجام شود تا نتیجه مناسب و مطلوبی داشته باشد. اگر ساکن مازندران هستید، برای درمان تعریق بیش از حد دست ها به بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک مازندران مراجعه کنید تا درمان کامل و مناسب صورت بگیرد.

میزان ماندگاری بوتاکس کف دست چقدر است؟

اگر برای تزریق بوتاکس کف دست به یک متخصص خوب بوتاکس در مازندران مراجعه کنید، به دلیل استفاده از مواد با کیفیت و تزریق صحیح در محل های مناسب، بوتاکس بین  6 تا 12ماه در کف دست ماندگاری دارد. بعد از این مدت می توانید با مراجعه مجدد به پزشک، تزریق دوباره بوتاکس را انجام دهید.

میزان موفقیت درمان تعریق کف دست با بوتاکس چقدر است؟

مطالعات نشان داده است که بوتاکس کف دست در 90 درصد موارد مبتلایان به هایپرهیدروز موفقیت آمیز بوده است.

 عوارض بوتاکس کف دست

در پاسخ به این پرسش که آیا بوتاکس کف دست عوارض دارد یا خیر باید بگوییم که اگر تزریق توسط متخصص انجام شود هیچ گونه عوارضی متوجه فرد نخواهد بود. اما به طور کلی عوارض جانبی بوتاکس کف دست عبارتند از:

  • درد و کبودی در محل تزریق به طور موقت؛
  • بروز ضعف در عضلات محل تزریق؛
  • بلاک عصبی موقت در ناحیه مچ دست؛
  • خون مردگی و لخته شدن خون در ناحیه زیر پوست (اگر تزریق توسط غیرمتخصص انجام شود).

هزینه­ تزریق بوتاکس کف دست در مازندران

هزینه تزریق بوتاکس در مازندران بستگی به شرایط مختلفی دارد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان مشکل
  • نوع و کیفیت بوتاکس
  • تخصص پزشک
  • نواحی بدن که باید تزریق انجام شود

برای اطلاع دقیق از هزینه بوتاکس کف دست با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک مازندران می توانید از هزینه ها اطمینان حاصل کنید.

سخن پایانی

مشکل تعریق بیش از حد دست ها یکی از مشکلاتی است که زندگی فرد و کارهای روزمره او را تحت تاثیر  قرار می دهد. خوشبختانه تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد دست ها موثر عمل کرده و با غیر فعال کردن اعصاب تعریق، این مشکل را حل می کند. ماندگاری بوتاکس کف دست ها حداقل 6 ماه و حداکثر 12 ماه است. با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک مازندران می توانید از کیفیت مواد مورد استفاده آسوده خاطر باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 2.5]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور