بهترین فصل برای عمل لیزیک چشم

بهبودی از لیزیک به نسبت سریع و آسان است. شما در بستر نخواهید بود یا به مراقبت دیگران وابسته نخواهید شد. برای جلوگیری از هرگونه عفونت یا آسیب، از چند دستورالعمل ساده چراح چشم خود پیروی خواهید کرد. ظرف یک یا دو روز دوباره به فعالیت‌های معمول روزانه‌تان باز می‌گردید. روند بهبودی در هر زمان از سال به همین سادگی است. اگر می خواهید لیزیک را برنامه ریزی کنید، ممکن است در مورد بهترین زمان برای انجام آن فکر کنید. این می تواند سوالات زیادی را برای شما ایجاد کند. آیا باید در زمان های خاصی از سال از انجام این عمل اجتناب کنید؟ بهترین فصل برای عمل لیزیک چشم چه فصلی است؟

عمل لیزیک چشم چیست و چرا انجام می دهیم؟

عمل لیزیک چشم چیست و چرا انجام می دهیم؟

لیزیک نوعی جراحی لیزری چشم است که برای اصلاح نزدیک بینی (نزدیک بینی)، دوربینی (دوربینی) و آستیگماتیسم طراحی شده است. در جراحی لیزیک، از لیزر برای تغییر دائمی شکل قرنیه، پوشش شفاف جلوی چشم استفاده می شود.

جراحی لیزیک رایج ترین شکل جراحی است که برای تغییر شکل قرنیه استفاده می شود، اما جراحی های دیگری نیز در دسترس هستند که ممکن است برای بیماران خاص بهتر باشد.

بهترین فصل برای عمل لیزیک چشم چه فصلی است؟

اگر می خواهید در مورد زمان انجام لیزیک تصمیم بگیرید، لیزیک در هر فصلی خوب است. همانطور که گفته شد، اگر فصلی وجود دارد که در آن بسیار فعال هستید، ممکن است بهترین فصل سال برای انجام لیزیک نباشد.

از آنجایی که زمان استراحت زیادی برای عمل لیزیک نیاز نیست، انجام لیزیک در زندگی شما دشوار نیست. برخی از افراد حتی می توانند چند روز پس از عمل جراحی خود سر کار بروند، بنابراین احتمالاً ایده خوبی است که یک یا دو روز استراحت داشته باشید. اگر شغل شما از نظر فیزیکی سخت است و نیاز به فعالیت بدنی زیاد دارد، ممکن است نیاز به یک هفته مرخصی داشته باشید، زیرا فعالیت شدید می تواند در روند درمان اختلال ایجاد کند. اگر یک رویداد مهم در پیش دارید، فقط مطمئن شوید که هنگام برنامه ریزی برای عمل لیزیک، به آن ها فکر کنید و طبق آن ها برنامه ریزی کنید.

شما می توانید با خیال راحت در هر زمانی از سال عمل لیزیک را انجام دهید. اما، ممکن است چند مزیت برای انجام آن در فصل پاییز، وجود داشته باشد.

بهترین فصل برای عمل لیزیک چشم چه فصلی است؟

در اینجا چهار دلیل وجود دارد که چرا پاییز بهترین زمان برای جراحی چشم است:

شما باید از نور زیاد روشن خورشید اجتناب کنید

نور شدید خورشید می تواند برای چشم ها پس از جراحی ایجاد مشکل کند. بنابراین تابستان بهترین زمان برای بهبودی پس از جراحی چشم نیست. همچنین اکثر مردم در طول ماه های تابستان برنامه ریزی های زیادی انجام می دهند و در حال سفر هستند.

چشمان شما ممکن است بعد از جراحی چشم حساس باشند و عادت کردن به رنگ های روشن زمان می برد. پاییز زمان مناسبی برای اصلاح بینایی است. درست بین تابستان و زمستان.

هوای سرد زمستان و کاهش رطوبت

دمای سرد گاهی اوقات باعث خشکی  زیاد و خارش چشم شما می شود و آب و هوای زمستان می تواند دید شما را تحت تاثیر قرار دهد. مه، برف و تگرگ می تواند زمستان را حتی برای افرادی که بینایی کامل دارند سخت کند. درست است که رطوبت زیاد نیز مناسب نیست ولی در فصل زمستان به دلیل سردی هوا و بادهای زیاد فصلی رطوبت به شدت کاهش می یابد و باعث خشکی چشم می شود.

بهار برای بسیاری فصل آلرژی است

ما تشخیص داده ایم که تابستان و زمستان بهترین زمان برای انجام عمل جراحی چشم نیست. اما بهار چطور؟

بهار زمان بدی برای جراحی چشم نیست، اما ایده آل نیست. باد بهاری با خود دانه های گرده می آورد که ممکن است چشمان شما را اذیت کند. بسیاری از مردم همچنین به گرده گونه های مختلف گیاهی در فصل بهار حساسیت دارند . البته فصل بهار می تواند برای کسانی که آلرزی بهاری ندارند فصل مناسبی برای این جراحی باشد.

آبریزش بینی یا چشم‌های متورم آنگونه نیست که می‌خواهید توانبخشی پس از جراحی را مدیریت کنید. ممکن است زمان بهبودی شما را طولانی کند. چیزی که همه ما می خواهیم از آن اجتناب کنیم.

مهم نیست چه فصلی است، اگر تصمیم به انجام عمل لیزیک دارید، برنامه شخصی شما مهمترین عامل است. انتخاب زمان مناسب از سال برای انجام اصلاح بینایی می تواند دوره نقاهت را کوتاه کند و به شما کمک می کند تا به یک سبک زندگی منظم و عالی برگردید.

سوالات متداول

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور