بلفاریت چیست؟

بلفاریت چیست؟

بلفاریت پلک چیست؟ چه عواملی باعث ایجاد بلفاریت پلک می شوند؟ علائم و نشانه های بلفاریت پلک چیست و چه روش های برای درمان این بیماری وجود دارد؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش ها متن ذیل را بخوانید.

بلفاریت چیست
بلفاریت چیست

بلفاریت یک بیماری التهابی مزمن پلک ها است. علت این بیماری رشد بیش از حد باکتری ها میان پلک ها و مژه می باشد.

هر فردی در هر سنی می تواند به بلفاریت مبتلا شود ولی شیوع آن با افزایش سن زیاد می شود. زمانی که پیر تر می شویم آنتی بادی کمتری ازغده اشک تولید می شود. رشد بیش از حد باکتری ها به دلیل شوره میان پلک است.

علل به وجود آورنده بلفاریت

بلفاریت عنوانی کلی است که در مورد التهاب لبه پلک به کار می‌رود و علت‌های متعدد و متنوعی نیز دارد. گاهی علت بلفاریت ممکن است بیماری درماتیت سبورییک باشد که ناحیه صورت را درگیر کرده ولی عوامل خارجی و موارد محرک نیز در بروز بلفاریت نقش دارند.

  • بهداشت ضعیف پلک ها
  • تولید چربی بیش از حد توسط غده های چربی پلک
  • عفونت های باکتریایی
  • واکنش های آلرژیک

علائم و نشانه های بلفاریت عبارتند از:

  • خارش یا سوزش چشم
  • وجود جسم خارجی در چشم
  • حساسیت به نور
  • پلک های متورم و قرمز
  • قرمزی چشم، خشکی چشم

بلفاریت چه عوارضی در پی دارد؟

شوره مژه ها و به هم چسبیدن مژه ها که ناشی از ترشحات اضافی است. گل مژه، شالازیون و اختلالات اشکی از عوارض بلفاریت است.

درمان بلفاریت چگونه انجام می شود؟

اساس درمان این بیماری رعایت بهداشت پلک ها و تمیز نگه داشتن لبه پلک ها است. اما درمان بلفاریت به دوشیوه سنتی و پیشرفته انجام می گیرد.

روش سنتی درمان بلفاریت پلک

در شیوه سنتی پلک بیماران با شامپو بچه یا سواب پنبه ضدعفونی و شستشو داده می شود.

کمپرس گرم پس از شستشوی پلک ها به جدا شدن ترشحات چسبیده به پلک کمک می کند. از آنجایی که این بیماری در این روش به ندرت به طور کامل برطرف می شود باید افراد مبتلا به آن بهداشت چشم را همیشه رعایت کنند. و به طور منظم آن را تمیز نگه دارند.

 دکتر ماریا شارع پور متخصص و جراح چشم در مازندران با استفاده از تجهیزات پیشرفته به تشخیص و درمان بیماری های چشمی می پردازد. شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

روش پیشرفته درمان بلفاریت پلک

روش پیشرفته درمان بلفاریت به دو روش و توسط دو دستگاه پیشرفته چشمی به نام آی – لایت Eye – Light  و دستگاه بلفکس Belphex قابل انجام است. درمان با این روش ها به شکلی است که به طور کامل شوره مژه ها و باکتری های طول پایه پلک را حذف نموده و علائم مزمن بیماری را کاهش و با حذف علل التهاب بلفاریت، باعث بهبود سلامت پلک ها می شود. در این روش بیماران می توانند از بیماری های وابسته به بلفاریت و خشکی چشم در امان باشند درمان از این طریق عموما در فواصل منظم بسته به میزان شدت بیماری تکرار می شود.

دکتر ماریا شارع پور بهترین جراح چشم در مازندران می باشند و با استفاده از تجهیزات کامل و پیشرفته به درمان انواع بیماری های چشمی می پردازند.

سایر مقالات:

بلفاروپلاستی

جراحی چشم با لیزر

جراحی پلک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور