باید ها و نباید های جراحی های زیبایی چشم

باید ها و نباید های جراحی های زیبایی چشم

چشم ها دریچه های اولیه درک ما از حیات هستند. ناخنک ها، افتادگی پلک ها،  لکه ها و سیاهی دور چشم، پف دور چشم، گل مژه ها و خیلی از این موارد، گاهی اوقات فرد را وادار به پذیرفتن جراحی چشم می کند. اما در بسیاری از مواقع ممکن است فرد از شکل ظاهری چشم ها راضی نباشد و به سراغ جراحی های زیبایی چشم برود.

جراحی پلک
جراحی پلک

عوارض جراحی چشم

عوارض ناشی از انجام جراحی های زیبایی و ترمیمی چشم توسط افراد مسئله بسیار مهمی در این نوع جراحی ها محسوب می شود. اکثر افرادی که پس از جراحی زیبایی دچار عوارض چشمی می شوند، قبل از عمل توسط متخصص چشم معاینه نشده اند و دچار سختی تحمل عوارضی می شوند که گاه جبران ناپذیرند.

علاوه بر مشکلات و مسائل غیر قرینگی، ورم و عفونت که در هر جراحی ممکن است رخ دهد. عوارض اختصاصی در جراحی های محدوده پیشانی تا گونه که چشم ها در مرکزیت آن است، وجود دارد که آسیب رسیدن به بینایی به علت خونریزی در پشت کره چشم از جمله آنها است.

جراحی های زیبایی چشم چقدر ضروری و سلیقه ای هستند؟

افتادگی ها و چین و چروک های اطراف چشم در دید محیطی فرد محدودیت ایجاد می کنند و همین محدودیت باعث می شود تا فرد در زمان رانندگی یا مطالعه دچار مشکل شود.

مشکلاتی که در صورت از نظر زیبایی اهمیت پیدا می کنند معمولا به دو دلیل عمده ایجاد می شود:

1-افزایش سن

2-مشکلاتی که در اثر نحوه زندگی فرد به وجود می آید و قابل پیشگیری است. که در راس آن امور، در معرض نور آفتاب قرار گرفتن است. یکی از مسائل پیشگیری از چین و چروک صورت حفظ صورت از تابش مستقیم نور آفتاب است.

اقدامات پیشگیری از چین و چروک صورت

 • استفاده از کرم های ضد آفتاب
 • استفاده از عینک آفتابی
 • پرهیز از دود سیگار
 • پرهیز از الکل
 • داشتن برنامه غذایی سالم
 • نوشیدن آب در حد نیاز
 • مصرف سبزیجات تازه
 • خواب کافی
 • کنترل استرس

با رعایت این موارد باعث می شود تا صورت 10 سال جوانتر از سن طبیعی به نظر برسد.

دو روش برای جوانسازی صورت وجود دارد:

روش های غیر جراحی

 • تزریقات
 • کرم ها
 • لیزر

روش های جراحی

متخصص های مختلفی در ناحیه صورت در بخش های مختلف آن کار می کنند. یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه کنند، این است که در هر نقطه ای از صورت که کار انجام می شود. علاوه بر زیبایی به فیزیولوژی و عملکرد آن ارگان خیلی توجه کنند. در بخش فوقانی صورت به خصوص زمانی که کار روی پیشانی، ابروها و پلک ها صورت می گیرد تا روی گونه ها حتی مرکزیت چشم را داریم، و چشم از نظر بینایی، عضلات حرکتی، پمپ اشکی، غده اشکی و دیگر موارد بسیار مهم است. به همین دلیل افراد معمولا چون در سنین بالای 40 سال مراجعه می کنند. و ناشی از سن یک سری تغییرات در چشم و ارگان های اطراف آن ایجاد شده است.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در ساری با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

اقدامات جراحی چشم

برای انجام جراحی چشم توسط جراح زیبایی چشم، ابتدا فرد باید معاینه یک معاینه اولیه چشم پزشکی انجام دهد تا اگر مشکلی وجود دارد. در حین جراحی رفع شود. و یا اگر مشکل خاصی وجود دارد فرد نباید جراحی زیبایی چشم انجام دهد. بنابراین معاینه چشم قبل از جراحی زیبایی در بخش فوقانی صورت بسیار حائز اهمیت است.

سایر مقالات:

جراحی زیبایی پلک بالا

درمان آب مروارید

مراقبت های بعد از جراحی آب مروارید

جراحی چشم با لیزر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور