انحراف چشم کودکان

انحراف چشم کودکان

دلیل انحراف چشم کودکان چیست؟ بهترین زمان برای درمان انحراف چشم کودکان چه زمانی است ؟ آیا شما هم اطلاعی در رابطه با عوامل ایجاد کننده انحراف چشم ندارید ؟ در ادامه این مطلب دکتر ماریا شارع پور متخصص و جراح چشم در مازندران به بررسی این موضوع می پردازند با ما همراه باشید .

انحراف چشم در کودکان

انحراف چشم در کودکان بسیار مهم است و لازم تا والدین در صورت مشاهده کوچکترین مورد مشکوکی هر چه سریعتر با یک متخصص در این زمینه مشورت کنند . متاسفانه برخی از والدین این گونه تصور دارند که انحراف چشم کودکان را می توانند از ظاهر چشمان کودک تشخیص دهند ، لازم است تا انحراف چشم توسط متخصص چشم و  با استفاده از تست  های تشخیصی خاصی صورت بگیرد .

انحراف چشم کودکان
انحراف چشم کودکان

انحراف کاذب چشم

گاهی دیده می شود که ظاهر چشمان کودکان به گونه ای است که مبتلا به انحراف چشم است در حالی که بعد از بررسی های لازم توسط متخصص چشم ، انحراف چشم تشخیص داده نشده است در این موارد کودک دچار انحراف چشم کاذب یا Pseudostrabismus شده است . از دلایل اصلی این نوع انحراف چشم می توان موارد زیر را نام برد :

  • وجود پلک سوم که باعث ظاهری لوچ مانند به چشمان شده است .
  • فاصله کم بین چشمان نیز گاهی سبب انحراف کاذب داخلی شده است .
  • وجود پل بینی پهن و چین پوستی پلک نیز در مواردی از علل انحراف چشم کاذب شناخته شده است .

بهترین سن برای درمان انحراف چشم کودکان

در صورتی که انحراف چشم در کودکان درمان نشود به مرور زمان سبب کم بینایی می گردد ، در نتیجه لازم است تا هر چه سریعتر بعد از تشخیص اقدامات درمانی لحاظ شود . پوشاندن چشم سالم در ساعاتی از روز برای جلوگیری از تنبلی چشم دائمی بسیار توصیه می شود . بنا بر تشخیص علت انحراف چشم ممکن است درمان های مختلفی استفاده شود .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

خلاصه مطلب

در نتیجه در آخر می توان گفت،  هر گونه اختلال در بینایی می تواند برای کودک مشکلات بسیاری را در پی داشته باشد ،لازم است تا والدین به این نکات توجه کافی داشته باشند ، با معاینات لازم نزد متخصص چشم در ساری می توان از سلامت چشمان فرزندتان مطلع شوید .

درمان انحراف چشم کودکان  باید هر چه سریع تر و در همان سنین کودکی انجام شود  تا کودک دچار عوارض جبران ناپذیر نگردد .

در صورتی که کودک شما ، در دیدن نقاط دور و یا نزدیک مشکل دارد هر چه سریعتر برای بررسی های بیشتر نزد متخصص مراجعه کنید . نزدن عینک می تواند مشکلات بیشتری را در آینده ایجاد کند .
دکتر ماریا شارع پور متخصص و جراح چشم در ساری بعد از معاینه کامل بهترین تصمیم را برای درمان می گیرند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با دکتر شارع پور