چه افرادی نباید بوتاکس کنند؟

چه افرادی نباید بوتاکس کنند؟

تزریق بوتاکس روشی برای زیبایی و از بین رفتن چروک های موجود روی صورت است. ولی تزریق بوتاکس برای برخی افراد به علت های مختلف مجاز نمی باشد. اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید، این مقاله را مطالعه کنید. طبق واقعیت های پزشکی و علمی افراد مبتلا به اختلالات سیستم عضلانی یا سیستم عصبی، افرادی که دچار عفونت در ناحیه تزریق شده اند ، خانوم های باردار یا شیرده، افراد مصرف کننده از دوزهای بالای داروی ضد انعقاد نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

برخی نکاتی که برای تزریق بوتاکس باید به آن ها توجه شود

انتخاب یک پزشک  با گواهی معتبر و تجربه کافی برای تزریق بوتاکس بسیار اهمیت دارد. این کار به مهارت و تکنیک تزریق بالایی نیاز دارد، بنابراین پزشکی را که تزریق بوتاکس را برای مدت چند سال با موفقعیت انجام داده است پیدا کنید. هنگام تزریق بوتاکس سوابق پزشکی خود ( داروها و مکمل گیاهی) ، بارداری یا شیر دهی و در صورت انجام اولین بار تزریق بوتاکس با پزشک خود درمیان بگذارید. قبل از انجام تزریق بوتاکس مطمئن شوید که این روش بهترین درمان برای شما است. مثلا ممکن است برای رفع برخی چین های خاصی روی صورت شما تزریق فیلر به جای تزریق بوتاکس بهتر باشد. یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند مانند آسپرین، ایبوپرفن، عمومی یا ادویل، آلیو، یا موترین، اکسیدیرین، سنت جان وارت، ویتامینE، روغن ماهی یا امگا3، گینگوبلیبا و زنجبیل پرهیز کنید.

تزریق بوتاکس برای از بین بردن و کاهش چین و چروک های بدن استفاده می شود که از طریق فلج کردن عضلات این چین و چروک ها از بین می روند. شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در ساری با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

مراقبت های لازم پس از تزریق بوتاکس چیست؟

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس بسیار در سلامت پوست اهمیت دارد. این مراقبت ها عبارتند از

  • از دست زدن به پوستی که تزریق بوتاکس روی آن انجام شده است، خود داری کنید.
  • برای نشت نکردن و پخش نشدن بوتاکس حداقل تا 24 ساعت ورزش نکنید.
  • برای مدت 24 ساعت از مراقبت های پوستی، پلینگ شیمیایی، میکروبلیدینگ پرهیز کنید.
  • برای بهبود کبودی ناشی از تزریق بوتاکس می توانید از ویتامین K و آرنیکا استفاده کنید. همچنین از کانسیلر سبز و زرد می توانید برای پوشاندن کبودی محل تزریق شده کمک گیرید.
  • در صورت نیاز، ترمیم پس از تزریق را انجام دهید.
  • در صورت مشاهده عوارض جانبی یا عوارض ناشی از عمل آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
بیشتر بخوانید
با تزریق فیلر و عوارض و فواید آن آشنا شوید

انجام  این اقدامات قبل و پس از تزریق بوتاکس به شما کمک می کند تا یک تزریق موفق داشته باشید.

عوارض بوتاکس چیست؟

عوارض بعد از بوتاکس مانند مسمومیت و آلرژی بسیار کم بوده و طی 3 الی 4 روز برطرف می شود. برخی عوارض موضعی مانند تورم، کبودی و خونمردگی پس از یک هفته از بین می رود. عوارض ناشی از تزریق بوتاکس معمولا به دلایلی مانند تزریق های بیش از حد، تزریق ناجا و منتشر شدن دارو به نقاط اطراف ایجاد می شود. گاهی ممکن است پس از تزریق عدم تقارن در دو طرف صورت به علت تزریق نامساوی یا تفاوت در جذب ایجاد شود. مثلا ابرو در یک طرف صورت بالاتر از طرف دیگر باشد که این عوارض موقتی بوده و بعد از گذشت 2 الی 3 ماه برطرف می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

4 × یک =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور