عمل لیزر چشم در مازندران

عمل لیزرچشم

بعد از مغز چشم ها پیچیده ترین عوض بدن هستند، در طول یک عمر طبیعی چشم ها می توانند همچون یک دوربین عکاسی، 24 میلیون عکس از اطراف شما را ثب کنند . بینایی یک نعمت بزرگی است که، خیلی از افراد قدر آن را نمی دانند و با انجام کارهایی همچون نگاه به تلویزیون از نزدیک ، استفاده از گوشی وتبلت و… قدرت دید خودرا ضعیف می کنند و مجبور به استفاده از عینک هستند . اگر شما هم به دنبال راهی برای خلاصی از عینک هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

چه افرادی نیاز به جراحی چشم با لیزر دارند؟

جراحی چشم با لیزر به افرادی که نزدیک بین، دور بین و یا آستیگماتیسم هستند کمک می کند ، اما برای همه این طور نیست. عمل لیزر چشم یک فرایند جراحی است که وابستگی شخص را به عینک و یا لنز های چشمی کاهش می دهد.

عمل لیزیک

عمل لیزیک به معنای کامل عملیات جراحی بر روی قرنیه توسط لیزر می باشد و فرآیندی است که به طور ماندگار شکل قرنیه را تغییر می دهد به گونه ای که یک پوشش واضح بر روی قسمت جلویی چشم می باشد .

عمل لیزر چشم در مازندران

عمل لیزر چشم در مازندران

عمل لیزیک چگونه انجام می شود ؟

عمل لیزیک چشم به صورت سرپایی انجام می شود و معمولا زمانی در حدود 15 دقیقه برای هر چشم لازم دارد . قبل از شروع جراحی از فرد خواسته می شود که بر روی پشت خوابیده و آرام باشد ، از قطره های چشمی مرسوم برای بی حس کردن چشم بیمار استفاده می شود و ناحیه ی اطراف چشم شسته شده و تمیز گردد، همچنین ممکن است برای تسکین بیمار یک مسکن نیز تجویز شود . متخصص چشم لازم است برای باز نگه داشتن چشم شما در طول جراحی از یک ابزار پلک نگهدار به نام اسپکیولوم استفاده کنند و سپس بر روی چشم شما یک حلقه قرار دهد، این حلقه سبب مکش بر روی قرنیه می شود .
در این مرحله از جراحی فرد احساس تاری دید و فشار بر روی چشم را تجربه می کند وقتی که حلقه به طور محکم بر جای خود قرار گرفت با استفاده از یک وسیله با نام میکروکراتوم ، به حلقه مکنده متصل می شود .
با کمک تیغه میکروکراتوم پزشک یک لایه قرنیه ای را با بریدن حدود 20 درصد از سطح خارجی، قرنیه شما را ایجاد کرده و آن را با دقت به طرف دیگر بلند می کند.
بعد از جداسازی حلقه ی مکنده و میکروکراتوم ، پزشک با کمک پالس های لیزر کنترل شده ی کامپیوتر، برای تغییر شکل دادن قرنیه ی شما به واسطه ی بخار کردن قسمت های کوچکی از درون آن، اقدام می نماید . این قسمت از فرآیند معمولا کمتر از 60 ثانیه به طول می انجامد .در مرحله بعدی لایه ی قرنیه ای را به موقعیت قبلی خود بر می گرداند و چشم را به منظور اطمینان از پیوند گرفتن قرنیه تا چندین دقیقه مورد نظارت قرار میگیرد، به این دلیل که پیوند قرنیه به سرعت صورت می گیرد و روند التیام به سرعت پیش می رود، چشم نیازی به بخیه ندارد .
بعد از عمل لیزیک چشم دکتر قطره های آنتی بیوتیکی را تجویز می کند و بر چشم یک محافظ قرار می دهد تا شما را از مالیدن چشم و یا ایجاد فشار بر چشم در حالت خواب جلوگیری نماید . از این رو، بعد از جراحی چشم بیمار مسلما قادر به رانندگی نخواهد بود شما برای رفتن به خانه نیاز به یک همراه خواهید داشت .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

عمل جراحی لازک

در عمل لازک پس از بی حس کردن سطح قرنیه، با استفاده از قطره بی حسی و الکل رقیق شده 20 درصد، اپی تلیوم سطح قرنیه را شل کرده و به صورت لایه ای کنار می زند، در نتیجه سطح قرنیه برای عمل لیزر چشم آماده می شود .
سپس از بیمار خواسته می شود تا به نور قرمز یا سبز چشمک زن داخل دستگاه لیزر نگاه کند . در این مرحله با کمک برنامه پیشرفته کامپیوتری و بر اساس اندازه گیری های قبل از عمل شماره چشم بر روی قرنیه با لیزر اصلاح می شود .
در زمان عمل از بیمار خواسته می شود به نور قرمز چشمک زن نگاه کند. این عمل لازک زمان بسیار کوتاهی لازم دارد و بعد از اتمام جراحی ، لیزر تماسی پانسمانی بر روی چشم گذاشته می شود .

بیشتر بخوانید
بیماری ماکولای شبکیه چشم

عمل جراحی لازک در چه مواردی کاربرد دارد ؟

عمل لازک بیشتر برای درمان آستیگماتیسم ، دوربینی و نزدیک بینی توصیه می شود . نکته ای که حائز اهمیت است، این است که در طی عمل لازک برش قرنیه ایجاد نمی شود همچنین احساس خشکی چشم در عمل لازک کمتر از جراحی لیزیک است .

عمل جراحی چشم با لیزر برای چه افرادی توصیه می شود؟

عمل لیزر چشم ممکن است برای شما مفید باشد اگر:
سلامت چشم شما توسط پزشک تایید شود .
وضعیت چشمان شما، حداقل برای یکسال تغییر نکرده باشد .
همچنین لازم است بیمار اطلاعات کامل در مورد نحوه جراحی و کیفیت دید خود بعد از جراحی داشته باشد تا بتواند با استفاده از نظر پزشک بهترین روش جراحی را انتخاب کند .

شبکیه چشم

می توان گفت اصل دیدن، شبکیه است . یعنی تمام فعالیت چشم برای آن است که شبکیه را تحریک کند تا توسط عصب بینایی به مغز برسد و فرد قادر به دیدن باشد .
نور بعد از عبور از قرنیه چشم و شکسته شدن بر لایه شبکیه متمرکز می شود . شبکیه کمتر از 1 میلیمیتر است، که همانند غشایی نازک بر روی لایه ای از چشم قرار دارد . بعد از آنکه نور به شبکیه میرسد، فعل و انفعالاتی صورت می گیرد که حالت شیمیایی تبدیل به یک جریان عصبی، توسط اعصابی که در خود شبکیه است می کند، این روند سبب تفسیر شدن تصویر و رنگ می شود.پس می توان گفت شبکیه از نواحی حساس در چشم است که هر گونه اختلال در آن، دید افراد را تحت تاثیر قرار می دهد .

بیشتر بخوانید
عیوب انکساری چشم کودکان

مراقبت های بعد از جراحی چشم با لیزر

مراقبت های بعد از جراحی، بسته به روش آن دارد ، در صورتی که فرد عمل prkداشته باشد، برای جلوگیری از بروز مشکل لازم است تا بیمار از لنز تماسی استفاده کند، زیرا زمان بهبودی در این روش جراحی به نسبت طولانی تر است .
لازم است تا از قطره های ترکیبی که پزشک تجویز می کند، طبق دستور استفاده شود .
همچنین استفاده از قطره های اشک مصنوعی نیز برای یک مدت کوتاه توصیه می شود.
تا چند روز بعد از جراحی از ورزش کردن خودداری کنید .
تا جای ممکن با آب تماس نداشته باشید .
در صورتی که فرد تمام این موارد را رعایت کند دچار هیچ گونه عوارضی نمی شود .

آیا عمل لیزر چشم خطراتی هم دارد ؟

خوشبختانه این روش درمان خطراتی با خود همراه ندارد . خیلی مهم است که وضعیت قرنیه از نظر سلامت و بیماری هایی که ممکن است بر قرنیه قرار بگیرد، قبل از جراحی با اندازه گیری های خاص بر روی قرنیه بررسی شود . در نتیجه اگر فرد قبل از عمل به طور کامل معاینه شود ، هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت.

سوالات پرتکرار افراد در رابطه با جراحی چشم با لیزر

• سلام، فرزندی 6 ماه دارم از زمان به دنیا آمدنش تنها از یک چشم اشک ریزش دارد، علت آن چیست ؟

5 تا 7 درصد نوزادان اغلب این مشکل را دارند، که به دلیل تنگ بودن یا مسدود بودنا مجرای اشک این مشکل دیده می شود . تا جای ممکن جراحی توصیه نمی شود، بهتر است زیر نظر پزشک تا مدتی قطره های انتی بیوتیک مصرف شود و تا 6-8 ماه تحمل کنیددر بیشتر موارد مشکل برطرف می شود. در صورتی که مشکل همچنان باقی ماند باید با کمک جراحی مجرای اشکی کودک باز شود .

بیشتر بخوانید
باید ها و نباید های جراحی های زیبایی چشم

• علت اصلی عفونت های مکرر چشم چیست ؟

التهابات سطحی روی چشم خیلی رایج است، مهم این است که در طی معاینه علت اصلی بروز عفونت تعیین شود . اگر علت اصلی عفونت باکتری بود و با قطره هم درمان نشود لازم است تا نمونه برداری صورت گیرد .

هزینه عمل جراحی چشم با لیزر چقدر است ؟

هزینه یکی دیگر از سوالات مراجعین به مطب دکتر ماریا شارع پور است ، در حقیقت باید گفت این هزینه در افراد مختلف متفاوت است و هیچ پزشکی بدون معاینه نمی تواند این هزینه را تعیین کند . بسته به روش جراحی و تکنیک های به کار رفته، هزینه جراحی چشم تغییر می کند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

9 + 16 =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور