عمل لازک

عمل لازک

آیا شما برای دید بهتر نیاز به عینک  و یا لنز دارید ؟  استفاده از عینک و یا لنز دردسر های خاص خودش را دارد و برای خیلی افراد  ممکن است ناخوشایند باشد .   بیشتر افراد هنگام مراجعه به متخصص چشم  دکتر ماریا شارع پور از  شرایط عمل  لازک، هزینه عمل  لازک  و یا حتی  برگشت نمره  چشم، بعد از  عمل لازک سوال می پرسند . اگر شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید توصیه می کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید . در ادامه این مطلب همه چیز در رابطه  عمل لازک چشم مورد بررسی قرار می گیرد .

عمل لازک چیست

در عمل لازک پس از بی حس کردن  سطح قرنیه با قطره بی حسی ، جراح چشم اپیتلیوم سطح قرنیه را شل می کند  و  این سطح را به صورت لایه ای به کنار هدایت می کند . به این ترتنب سطح قرنیه  برای لیزر کردن آماده می شود . در مرحله بعد از بیمار خواسته می شود  تا به نور قرمز یا سبز  چشمک زدن داخل دستگاه لیزر ، نگاه کند . در ادامه با استفاده از یک برنامه پیشرفته کامپیوتری و مطابق با اندازه گیری های  قبل از عمل، شماره  چشم بر روی قرنیه با لیزر اصلاح می شود .

بیشتر بخوانید
درمان آب مروارید

در هنگام عمل لازک از بیمار خواسته می شود  که به نور قرمز چشمک زن نگاه کند .

عمل لازک

عمل لازک

زمان مورد نیاز برای عمل لازک

عمل لازک نیاز به زمان طولانی ندارد و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود .   پس از اتمام عمل لازم است تا لنز تماسی  بر روی چشم گذاشته شود .

عمل PRK و لازک

ابتدا با یک حلقه مخصوص بر روی قرنیه علامت گذاری می شود ، سپس با استفاده از  ابزار های مخصوص پوشش سطحی قرنیه  و یا اپیتلیوم از روی قرنیه  تراشیده میشود  و سطح قرنیه توسط متخصص چشم تمیز می گردد .  نور لیزر  بر روی چشم تنظیم شده است  و سطح قرنیه با لیزر به شکل مناسب  تراش داده می شود . زمان لیزر بسته به شماره چشم  و نوع دستگاه متفاوت است . سطح قرنیه شستشو داده شده  و سپس یک لنز تماسی  نرم به عنوان پانسمان  روی چشم قرار داده می شود .

عمل لازک بیشتر به چه افرادی توصیه می شود ؟

این روش  درمان، بیشتر به افرادی توصیه می شود که  قرینه چشمشان نازک بوده و  دچار یک سری محدودیت های پزشکی از جمله دیابت  و یا فشار خون می باشند . در این موارد  بهترین راهکار برای بیمار عمل لازک می باشد .

تفاوت عمل لازک و لیزیک

یکی از تفاوت های اصلی  بین عمل لازک و لیزیک  این است  که در عمل لازک  تنها باید یک بار لیزر تابانده شود تا هر گونه انحراف موجود در قرنیه را اصلاح کند، اما در عمل لیزیک  این محدودیت وجود ندارد .

در نتیجه می توان گفت عمده تفاوت این دو روش در عمل باز کردن قرنیه چشم است  که تعیین کننده نوع تابش لیزر به چشم می باشد .

بیشتر بخوانید
لیزیک، لازک یا PRK ؟ کدام یک بهتر است؟

فواید عمل لازک چشم

این جراحی یک روش ایده ال برای افرادی است که  محدودیت های پزشکی دارند ، از جمله اینکه قرنیه  چشمشان  نازک تر از حد معمول است .

جراحی لازک برای افرادی که دچار  نزدیک  بینی در درجه های بسیار بالا  هستند ، کار آمد است .

عوارض این جراحی بسیار  کم است و  در صورت وجود قابل کنترل می باشد .  بیماران  در طی استفاده از این روش کمتر دچار خشکی چشم می شوند .

عمل لازک

عمل لازک

عوارض عمل لازک چشم

همانطور که گفته شد افرادی  که ضخامت قرنیه چشم آن ها بسیار کم است  باید از روش لازک استفاده کنند .  در نتیجه باید انتخاب روش جراحی  بنا بر تصمیم  جراح و متخصص چشم انجام شود . جراح چشم باید در طی معایناتی که قبل از  جراحی  از بیمار می گیرد نوع عمل و میزان ضخامت  قرنیه چشم را تعیین کند .

مراقبت های لازم بعد از عمل لازک

بهتراست  شستشوی  صورت و حمام  کردن  را به یک روز بعد از عمل موکول کنید .

هنگام استفاده از مواد شیمیایی ، از ورود آن ها به چشم و   تحریک شدن چشمتان خودداری کنید .

استفاده از عینک های آفتابی   تا چند هفته بعد از عمل به بیمار توصیه می شود .  این امر به جلوگیری از وارد شدن صدمه  ناشی از تابش نور مستقیم به چشممی شود .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

نکته قابل توجه

نکته ای که بسیار مورد اهمیت است این است که  تا جای ممکن از بروز عفونت جلوگیری کنید .  توصیه های پزشک برای جلوگیری از بروز عفونت بسیار مهم است. لازم است تا خانم ها مدتی آرایش چشم نداشته باشند زیرا مالیدن و وارد شدن مواد آرایشی به داخل چشم  خصوصا در عمل لیزیک  که یک لایه از سطح قرنیه برداشته می شود  و  دو مرتبه جایگذاری می گردد  می تواند  سبب وارد شدن آسیب به قرنیه شود . همچنین  درمان عفونت در عمل لازک به نسبت  راحت تر است  زیرا بر خلاف عمل لیزیک که عفونت به داخل  ضخامت قرنیه وارد  می شود  در عمل لازک عفونت  تنها در سطح قرینه وجود دارد .در نتیجه  مصرف  مرتب  قطره و دارو های آنتی بیوتیک می تواند  از رسیدن عفونت به قرنیه چشم جلوگیری کند .

بیشتر بخوانید
عمل لیزر چشم در مازندران

نتیجه گیری

در اخر باید گفت عمل لازک   و لیزیک هر دو می توانند اختلالات موجود در دید افراد را بهبود ببخشند، با توجه به روش جراحی  که  بر اساس محدودیت های پزشکی و میزان ضخامت قرنیه،  انتخاب می شود،  مراقبت ها و دوره نقاهت در افراد متفاوت است.  شما می توانید با  مراجعه به مطب دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم  بهترین روش را برای از بین  بردن اختلالات موجود، در محدوده دید خود انتخاب کنید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در مازندران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

یک × سه =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور