روش های اصلاح عیوب انکساری

روش های اصلاح عیوب انکساری

چشمان ما پنجره نگاهمان به جهان هستند ما بیشتر از 70 درصد اطلاعات زندگیمان را از طریق چشمانمان دریافت می کنیم و شاید اقرار نباشد که اگر بگوییم که بعد از مغز حساس ترین و پیچیده ترین عضو بدنمان چشم های ما هستند که مانند بساری از اعضای دیگر بدن ممکن است یک سری مشکلات برای آن ایجاد شود. از شایع ترین مشکلاتی که می تواند چشمان ما را درگیر کند عیوب انکساری است و روش های مختلفی جهت برطرف کردن این عیوب وجود دارد. یکی از این روش ها لیزیک است که توضیحاتی در مورد آن خواهیم داد.

روش های اصلاح عیوب انکساری

روش های اصلاح عیوب انکساری

روش های اصلاح عیوب انکساری به دو دسته:

غیر جراحی

همانطور که می دانیم روش های غیر جراحی عبارتند از استفاده از عینک یا لنز تماسی است که اغلب عزیزان معمولا از این روش استفاده می کنند.

جراحی

روش های جراحی که در طی سال های اخیر خصوصا طی 20 سال اخیر مورد استقبال مردم قرار گرفته است روش های جراحی لیزری است که در این روش های با استفاده از لیزر و با تغییر انحنای قرنیه عیوب انکساری اصلاح می شود.

روش جراحی دیگر روش کاشت لنز است که برای بیمارانی که در شرایط خاصی هستند و چشم آنها شماره های خاصی دارد که امکان انجام جراحی لیزیک برای آنها مقدور نیست از این روش استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی چشم با لیزر

لیزر در چشم پزشکی کاربردهای بسیار متنوعی دارد از جمله برای درمان بیماری های چشمی:

لیزیک در ترجمه ی فارسی به معنای برش قرنیه به کمک لیزر است روش لیزیک بیش از 20 سال است در دنیا انجام می شود و قدرت بینایی بیماران به واسطه لیزیک دوباره بهبود می یابد.

نحوه کار لیزر

لیزیک روش لیزیک در ابتدا برای درمان بیماران مبتلا به درجه بالایی از نزدیک بینی استفاده می شد ولی امروزه جراحان برای اصلاح سایر عیوب انکساری نیز از این روش کمک می گیرند در روش لیزیک اولین تابش لیزر باعث ایجاد یک ورقه بسیار نازک به نام فلپ محافظتی روی قرنیه چشم می شود سپس جراحان این فلپ را به آرامی کنار زده و لیزر دوم به چشم بیمار تابیده می شود تا میزان انحنای قرنیه اصلاح شود هر دو چشم بیمار در همان روز جراحی با روش لیزیک قابل درمان است.

عمل لیزیک

لیزیک در واقع جز روش های اصلاح عیوب انکساری است که در آن از برش های عمقی تر استفاده می شود.

روش PRK یا لازک

روش هایی هستند به عنوان برش های سطحی از آنها نام برده می شود در این تکنیک ها برشی که انجام می شود بسیار سطحی تر است.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

شرایطی که برای جراحی چشم با لیزر نیاز است چیست؟

سن

بیشتر بخوانید
بلفاریت چیست؟

حداقل سنی که برای این جراحی نیاز است 18 سال و در بعضی مواقع سن 21 را اعلام می کنند و حداکثر سنی که فرد می تواند جراحی کند 40 سال است زمانی که بیمار از 40 سال عبور می کند کم کم دچار بیماری آب مروارید می شود که در این مورد از روش کاشت لنز جهت رفع عیوب انکساری استفاده می شود.

ثابت ماندن شماره چشم در 5/1 سال اخیر

مسئله مهم ضخامت قرنیه است

تمام بیماران قبل از اینکه کاندید جراحی لیزیک شوند توسط عکس برداری رنگی از قرنیه، ضخامت قرنیه آنها بررسی می شود و از نظر بیماری های همراه قرنیه خصوصا قوز قرنیهف که یک بیماری پیشرونده است، برسی می شوند. در این افراد عمل لیزیک کاملا ممنوع است

بیماری های سیستمیک همراه مانند دیابت پیشرفته

عدم وجود بیماری های چشمی مانند آب سیاه، آب مروارید، خشکی چشم و یا تبخال چشمی در بیمار

نتیجه گیری

در نتیجه جهت انجام جراحی لیزیک باید یک سری معاینات اولیه توسط متخصص چشم انجام شود و اگر بیمار شرایط مناسبی برای عمل لیزیک داشته باشد، جراحی انجام شود.

سایر مقالات بهترین جراح و متخصص چشم در مازندران  :

عوارض چشمی بیماری تیروئید

بلفاریت چیست

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

2 × پنج =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور