درمان افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک می تواند زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار دهد، که این امر بیشتر به دلیل بالارفتن سن و یا عامل وراثت نمایان می شود، منظور از افتادگی پلک اتفاقی است که باعث تنگ شدن فاصله بین دو پلک می شود، اگر شما هم از افتادگی پلک رنج می برید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید.

علل افتادگی پلک

افتادگی پلک از نظر علت شناسی در دو گروه قرار داد، دسته اول به دلیل عامل مادرزادی ، در ناحیه پشت چشم عضله ای به نام بالابرنده پلک وجود دارد که هر زمانی که این عضله به درستی کار نکند می تواند سبب افتادگی پلک در فرد شود، بیشتر این عامل که به دلیل عدم تکامل عضله رخ می دهد .
دسته بعدی ، افتادگی پلک که به صورت اکتسابی به دست می آید با بالا رفتن سن رخ می دهد و یا به دلیل بیماری های عصبی ، عضلانی نمایان می شود، البته این امر بسیار نادر است. افتادگی پلک اکتسابی بیشتر به دلیل آسیب هایی دیده می شود که به مرور زمان به عضله وارد می شود .
به طور مثال افرادی که به دلیل حساسیت های چشمی بیش از اندازه چشمان خود را مالش می دهند، می توانند به مرور زمان سبب افتادگی پلک اکتسابی شوند .

درمان افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک خفیف

گاهی افتادگی بسیار خفیف است و تنها علل مراجعه فرد به جراح چشم تنها جنبه زیبایی دارد .
گاهی هم فرد اصلا متوجه افتادگی پلک نیست و جراح و متخصص چشم در طی معاینه متوجه افتادگی پلک پنهان و خفیف می شود ، این حالت بیشتر در افرادی که ابرو های نامتقارن دارند دیده می شود .
در نتیجه فرم های خفیف افتادگی پلک سبب بروز اختلالی در روند دید چشم نمی شود و تنها افراد به دلیل زیبایی اقدام به جراحی چشم می کنند .

بیشتر بخوانید
باید ها و نباید های جراحی های زیبایی چشم

افتادگی پلک شدید در اطفال

هر چه افتادگی پلک شدید تر باشد مشکل زا تر می شود، این امر خصوصا در اطفال بسیار شایع تر است . در اطفال افتادگی پلک سبب بروز مشکلات زیر می گردد از جمله :

  • کودکانی که افتادگی پلک دارند ممکن است همزمان چشمان آن ها ضعیف شود، در صورتی که والدین متوجه این ضعیفی چشم نشوند به مرور زمان سبب تنبلی چشم می شود و در نتیجه تنبلی چشم در سنین بالاتر برگشت پذیر نمی باشد .
  •  افتادگی پلک در کودکان به صورتی است که سبب بسته شدن محور بینایی می گردد و به مرور زمان سبب بروز تنبلی چشم می شود . در این شرایط گاها، کودک برای دید بهتر مرتبا سر خود را بالا نگه می دارد ، همین امر سبب آسیب به مهره های گردن در طی چند سال می شود .

افتادگی پلک شدید در بالغین

در بالغین برعکس کودکان تنبلی چشم رخ نمی دهد و تنها در صورتی که افتادگی پلک شدید رخ دهد می تواند سبب بسته شدن یک قسمت از محور بینایی فرد شود ، که همین امر به دلیل نبود دید خوب و کافی سبب بروز مشکلات بسیاری خصوصا در رانندگی و راه رفتن می شود .

درمان افتادگی پلک

برای درمان افتادگی پلک لازم است اقداماتی بر وضعیت عضله صورت گیرد، دکتر ماریا شارع پور متخصص و جراح چشم در مازندران در صورت افتادگی پلک در کودکان با کوتاه کردن عضله ، سعی در تقویت عضله دارند که این امر سبب باز شدن شکاف پلکی چشم می گردد .
اما در بالغین برای درمان افتادگی پلک لازم است تا این عضله طی جراحی در محل خود قرار بگیرد . لازم به ذکر است که افتادگی پلک در تمام دنیا یک جراحی قابل پیش بینی نیست و برای درمان آن روش های مختلفی وجود دارد، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاروره با دکتر ماریا شارع پور متخصص چشم در مازندران به ادرس زیر مراجعه کنید .

بیشتر بخوانید
جراحی پلک با لیزر

مازندران، قائم شهر، روبروی بانك ملی مركزی، ساختمان پزشكان آمين ٢٤ ، واحد ٤٠٩

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

یک × یک =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور