خطرات قرمزی چشم

خطرات قرمزی چشم

آیا قرمزی چشم خطرناک است ؟ چگونه قرمزی چشم را برطرف کنیم ؟ چگونه می توان بیماری های چشمی را شناخت و درمان کرد ؟ آیا با بیماری کراتوپاتی که تهدید کننده بینایی است آشنا هستید ؟ دکتر شارع پور متخصص چشم در ساری در ادامه این مطلب به بررسی یکی از بیماری های مهم چشم که می تواند برای بینایی خطرناک باشد می پردازند با ما همراه باشید .

خطرات قرمزی چشم

خطرات قرمزی چشم

کراتوپاتی چیست؟

کراتوپاتی یک بیماری مزمن قرنیه و یا قسمت شفاف جلوی چشم است .با این وجود که اثرات دیابت بر قرنیه چشم نمی تواند سبب نابینایی در فرد گردد اما می تواند به مرور زمان دید را کاهش دهد و در نتیجه سبب نابینایی در افراد شود .
درمان اولسر قرینه یک اورژانس چشم پزشکی است . در صورت عدم درمان به موقع و کافی سبب کاهش دید دایمی و یا سوراخ شدن قرینه و در صورت شدید بودن عارضه باعث از بین رفتن چشم می شود .
اداره این بیماران شامل درمان های موضعی و سیستمیک است .
ممکن است تجویز کورتیکوستروئید وریدی به بهبود رتراکسیون پلک کمک کند .
درمان با مرطوب کننده سطح چشم و اتاقک مرطوب از روش های آسان و ضروری در این بیماران است . درموارد ایجاد افتادگی پلک تزریق بوتاکس کمک کننده خواهد بود .
درمان اصلی و نهایی دکمپرسیون حدقه (اوربیت ) است .

بیشتر بخوانید
لیزیک، لازک یا PRK ؟ کدام یک بهتر است؟

دکومپرسیون اربیت

این روش درمان شامل بزرگ کردن حفره استخوانی اربیت و یا برداشتن چربی اربیت یا هر دو می باشد که در نهایت باعث کاهش پروپتوز می شود که خود می تواند سبب کاهش رتراکسیون پلک نیز گردد .
این عمل به طور قابل توجهی سبب افزایش کیفیت زندگی بیمار می شود .
با بهبود روش های عمل ، اندیکاسیون های دکومپرسیون اربیت در TED نیز افزایش یافته است و در حال حاضر شامل موارد زیر است :
• در معرض بودن قرنیه
• DON
• پرولاپس خودبه خودی گلوب
• بد شکلی
• آماده سازی برای عمل استرابیسم و پلک ها
• احتقان اربیت و گلوکوم کنترل نشده با دارو

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

جراحی انحراف چشم

جراحی های استرابیسم باید بعد از دکومپرسیون انجام شود .
رایج ترین اندیکاسیون این عمل دو بینی در وضعیت اولیه و وضعیت مطالعه(نگاه به پایین) می باشد .
در بسیاری موارد به بیش از یک جراحی نیاز است .

جراحی پلک

• اصلاح دفورمیتی های پلک اغلب اخرین عمل جراحی بازتوانی در TED است .
• اندیکاسیون های جراحی پلک عبارتند از : رتراکسیون پلک که منجر به اختلال در زیبایی شده باشد ، بازماندن پلک ها هنگام خواب، قرینه نبودن شکاف پلکی ، رتراکسیون قابل ملاحظه پلک فوقانی ، رتراکسیون بخش خارجی پلک
• گاهی رتراکسیون پلک با اصلاح هیپرتیروئیدی رفع می شود . بنابراین تصمیم به جراحی برای رتراکسیون باید به بعد از حصول از طبیعی شدن عملکرد تیروئید موکول شود .
• در بیمارانی که چربی پلک ها افزایش یافته و سبب برآمدگی شده باشد می توان بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک را انجام داد

بیشتر بخوانید
درمان عفونت چشم

آیا این بیماران می توانند از لنز های تماسی استفاده کنند ؟

این سوال خیلی از افراد هنگام مراجعه به مطب دکتر ماریا شارع پور جراح چشم در مازندران است در پاسخ باید گفت لنز های تماسی ممکن است برای این افراد خطراتی را ایجاد کنند از جمله خطر ابتلا به عفونت ، زخم قرنیه و یا بر جای گذاشتن اسکار دائمی بر قرنیه چشم، بهترین راهکار درمان باید با توجه به وضعیت بیمار توسط جراح و متخصص چشم ارائه شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در مازندران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

نوزده − 3 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور