جراحی پلک پف دار

جراحی پلک پف دار

خیلی از افراد به طور ژنتیکی و یا به علت بالا رفتن سن از پف پلک های خود شکایت می کنند . پلک های افتاده چه در ناحیه تحتانی و چه فوقانی به طور حتم تاثیرات منفی بر چهره افراد می گذارد، اما بهترین راه کار برای پلک های پف دار چیست؟ اگر شما هم پلک های پف دار دارید و این تاثیر منفی بر زیبایی چشمان و چهره شما داشته است بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .

معلولا افتادگی ها در نواحی دور چشم و چشمان پف آلود به صورت ارثی است  که در بیشتر موارد در سنین بالا دیده می شود .

همانطور که در مقالات پیشین هم گفته شد، پوست نواحی اطراف چشم از سایر نواحی صورت ظریف تر است در نتیجه اثرات پیری بر این مناطق بارز تر است، با تحلیل بافت های زیرین و عضلات زیر پلک، این ناحیه حالتی چین خورده و افتاده پیدا می کند .

این روند در ظاهر چهره افراد بسیار تاثیر می گذارد، خصوصا اگر این اتفاق در سنین جوانی بیافتد به مراتب آزار دهنده تر است .

جراحی پلک پف دار

جراحی پلک پف دار

روند پیری پلک ها

همه افراد در طول روز هر چند ثانیه، یک پلک می زنند، همین پلک زدن سبب می شود عضلات و پوست پلک های فوقانی حالتی کشیده به خود بگیرند اما فیبر های الاستیک پوست سبب می شوند پلک ها به حالت اولیه خود بازگردند، اما به مرور زمان عضلات در نواحی بالایی طویل تر می شوند که این پوست اضافه سبب ایجاد یک چین کوچک پوستی می گردد، این چین به سمت بیرون برجسته می گردد و بر پلک آویزان می شود .

بیشتر بخوانید
چه افرادی کاندید جراحی پلک می باشند؟

متاسفانه گاهی دیده می شود که این پوست اضافه حتی نزدیک به مژه ها می آید که مشکل در بینایی خصوصا در در زمان دید به سمت بالا ایجاد می کند .

افراد که پلک های پف دار دارند، اغلب در زمانی که از خواب بیدار می شوند خصوصا صبح هنگام ها به دلیل آنکه فرد در حالت خوابید است در نتیجه مایع در بافت چربی تجمع می کند  و بعد از برخواستن، جاذبه زمین این مایع را بیرون می کشد اما در صورتی که بافت چربی در این ناحیه زیاد باشد زمان بیشتری نیاز است تا این مایع خارج شود و تورم از بین رود .

علل پلک های پف دار

افراد در سنین جوانی که از پلک های پف دار رنج می برند، یکی از دلایل این اتفاق افتادگی ابرو هاست اما از دیگر دلایل آن می توان به چربی های بیش از اندازه در ناحیه فوقانی پلک ها یاد کرد. در هر حال می توان با کمک جراحی بفاروپلاستی پلک بالا، همزمان با اصلاح پلک بالایی چربی ناحیه را کاهش داده و یا به قسمت های بالایی انتقال دهیم، که این کار سبب می شود ابرو ها کمی به سمت بالا کشیده شوند .

درمان پلک های پف دار

با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه های مختلف پزشکی شده است، امروزه می توان هر مشکلی را برطرف کرد . جراحی زیبایی پلک یکی از روش هایی است که می توان با کمک آن هر مشکل در ناحیه پلک ها را برطرف کرد . در طی جراحی بلفاروپلاستی تمام بافت های چربی، عضلات و پوست های اضافی برداشته می شود .  در بیشتر موارد برای بهتر شدن نتیجه کار، اغلب جراحی پلک را همراه با جراحی هایی مثل جراحی افتادگی ابرو، لیفت صورت و… انجام می دهند.

بیشتر بخوانید
باید ها و نباید های جراحی های زیبایی چشم

جراحی پلک می تواند چهره عبوس، ناراحت و پژمرده شما را به ظاهری زیبا، جوان و شاداب تبدیل کند .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

کلام آخر

در آخر می توان به عنوان خلاصه ای از مطالب گفت، جراحی پلک یکی از بهترین روش ها برای درمان هر گونه نقایص در نواحی اطراف چشم هاست .  افرادی که به هر دلیل پلک های پف دار و یا آویزان دارند می توانند با حذف چربی های این ناحیه و جراحی بلفاروپلاستی برای همیشه ظاهر خود را زیبا و جوان تر کنند . دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم در ساری بعد از معاینه کامل بیمار بهترین روش درمان را توصیه می کنند گاهی ممکن است فرد همراه با جراحی پلک از سایر روش های جراحی پلاستیک صورت نیز استفاده کند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

3 × 3 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور