جراحی پروتز چشم در مازندران

جراحی پروتز چشم در مازندران

گاهی برای برخی از افراد پیش می آید که به دلایل مختلف از جمله برداشتن تومور داخل چشم پزشک مجبور به استفاده از پروتز چشم یا چشم مصنوعی می شود. در واقع زمانی که حدقه چشم تخلیه شده باشد و برای فرد ظاهر ناخوشایندی ایجاد کرده باشد، جراح پلاستیک چشم اقدام به استفاده از پروتز چشم می کند. اما پروتز چشم چیست و عمل جراحی پروتز چشم چگونه انجام می شود؟ در این مطلب تصمیم داریم تا ضمن بررسی بیشتر پروتز چشم، به معرفی بهترین جراح پروتز چشم در مازندران بپردازیم.جراحی پروتز چشم در مازندران

پروتز چشمی چیست؟

در صورتی که فرد به دلایل گوناگون که در ادامه به آن ها می پردازیم، دچار تخلیه چشم شده باشد، چشم مصنوعی یا پروتز چشمی برای بهبود ظاهر و قرار گرفتن در فضای خالی استفاده می شود. پروتز چشمی ابزاری برای بازیابی بینایی چشم نیست بلکه ببرای بهبود ظاهر چشم و ظاهر فرد استفاده می شود.

علت تخلیه چشم چیست؟

گاهی فوق تخصص جراحی چشم به دلایل زیر تصمیم به تخلیه چشم می گیرد:

·       بروز آب سیاه

·       بروز آسیب دیدگی های چشمی

·       بروز عفونت های داخل

بیشتر بخوانید
روش های اصلاح عیوب انکساری

·       سرطان چشم و تومورهای چشمی

چشم پروتزی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

چشم مصنوعی از یک پوسته بیرونی بیضی شکل و به رنگ سفید تشکیل شده است که طراحی آن شبیه به چشم است. قسمت دیگر چشم پروتزی، قسمت دایره ای مرکزی آن است که درست شبیه به عنبیه و رنگ مردمک چشم فرد طراحی می شود. ایمپلنت پروتز چشم کمک می کند تا ظاهر فرد مناسب به نظر برسد.

چشم مصنوعی از چه موادی تشکیل شده است؟

چشم مصنوعی در ابتدا از جنس شیشه بود و به همین دلیل به آن چشم شیشه ای نیز می گفتند. اما امروز با پیشرفت علم و در جهت راحتی بیشتر فرد، جنس چشم مصنوعی از آکریلیک ساخته می شود. این پروتز روی یک وسیله سخت قرار می گیرد که ایمپلنت نامیده می شود. ایمپلنت چشم پیش از آن که درون چشم قرار بگیرد، بافت زنده ای آن را می پوشاند.

عمل جراحی چشم مصنوعی در مازندران

در صورتی که فرد دچار مشکلات چشمی شود که جراح مجبور به برداشتن چشم شود، با عمل جراحی، چشم بیرون آورده می شود. حدود 6  تا 8 هفته بعد از برداشتن چشم و با کاهش تورم، فوق تخصص جراحی چشم کاسه چشم را اندازه گیری می کند و بر اساس آن پروتز مناسبی را تهیه می کند. طراحی چشم مصنوعی با دقت صورت می گیرد و رگ های خونی در ناحیه سفید با دست به گونه ای رنگ می شوند که ظاهر چشم جدید شبیه به چشم دیگر شود.چشم مصنوعی به کمک  پلک‌ها و با جایگذاری دقیق و مناسب در پشت پروتز نگه داشته می‌شود.

بیشتر بخوانید
باید ها و نباید های جراحی های زیبایی چشم

ماندگاری چشم مصنوعی چقدر است؟ 

چشم پروتزی معمولاً حدود 5 سال دوام دارد و سپس به دلیل تغییرات بافت کاسه چشم و یا رشد بدن، نیاز به تعویض وجود دارد. در کودکان به دلیل رشد سریع تر بدن، تعویض پروتز چشم معمولاً 3 تا 4 سال بعد باید انجام شود.

آیا چشم مصنوعی حرکت می‌کند؟ 

یکی از سوالات مهمی که در ذهن مطرح می شود این است که آیا با حرکت چشم طبیعی، چشم مصنوعی هم حرکت می کند یا خیر. در بیشتر موارد، چشم مصنوعی حرکت می کند و این حرکت بستگی به فاکتورهایی مانند شرایط بیمار پیش از عمل و بهبود او بعد از عمل دارد.

پروتز چشم

ورزش کردن با چشم مصنوعی

شاید برای بسیاری از افرادی که از چشم پروتزی استفاده می کنند، مسئله ورزش یکی از دغدغه ها باشد. اما باید گفت که چشم مصنوعی مانع از ورزش نمی شود. بهتر است که در هنگام ورزش از عینک ایمنی استفاده شود.

بهترین جراح پروتز چشم مازندران

جراحی پروتز چشم یا کاشت چشم مصنوعی جراحی بسیار مهم و حساسی است که به دلیل پیچیدگی این جراحی، باید حتماً توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک چشم در مازندران انجام شود تا نتیجه قابل قبولی داشته باشد و خطری برای چشم به وجود نیاید. اگر برای این جراحی به بهترین جراح پروتز چشم در مازندران مراجعه شود، علاوه بر کاهش ریسک جراحی، به سختی فرق چشم جراحی شده و چشم سالم قابل تشخیص خواهد بود.

 و نکته پایانی این که اگر به هر دلیلی دچار آسیب چشمی شدید و جراح چشم مجبور به تخلیه چشم شد، با مراجعه به بهترین متخصص جراحی پلاستیک چشم مازندران برای جراحی پروتز چشم اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید
عمل لازک و حذف عینک

 

با تشکر از توجه شما
دکتر ماریا شارع پور، جراح چشم و فوق تخصص جراحی پلاستيك پلك و صورت
مطب 1 : مازندران، قائم شهر، روبروی بانك ملی مركزی، ساختمان پزشكان آمين ٢٤ ، واحد ٤٠٩
شماره تماس:
۴۲۲۱۶۳۱۶ (۰۱۱) – ۱۱۴۷۵۹۳(۰۹۱۱)

مطب 2: بابل، چهار راه فرهنگ، برج جهانيان، طبقه پنجم ، واحد ۲۵

شماره تماس: ۳۲۲۰۴۰۲۵(۰۱۱)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

هشت + هجده =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور