جراحی لیفت ابرو جهت از بین بردن افتادگی

جراحی لیفت ابرو جهت از بین بردن افتادگی

لیفت ابرو در چه مواردی استفاده می شود؟ عوارض جراحی لیفت ابرو چیست؟ اگر جراحی بلفارو پلاستی توسط افراد غیر متخصص انجام شود چه عواقبی در پی دارد؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش ها متن ذیل را مطالعه کنید.

لیفت ابرو جهت از بین بردن افتادگی

لیفت ابرو جهت از بین بردن افتادگی

با افزایش سن ابرو ها دچار افتادگی می شوند، این مشکل باعث بروز سه عامل پیری در نواحی اطراف چشم و پیشانی است، که مهم ترین عامل آن وجود پوست اضافه در ناحیه پلک فوقانی است، که در واقع این پوست در اثر افتادگی ابرو ایجاد شده است، 90 درصد افرادی که جهت جراحی پلک بالا مراجعه می کنند، مشکل افتادگی ابرو دارند و باید با انجام لیفتینگ ابرو درمان شوند. اگر به اشتباه در این افراد به جای جراحی لیفت ابرو عمل پلک بالا یا بلفاروپلاستی فوقانی انجام شود، نه تنها مشکل حل نخواهد شد بلکه باعث بروز مشکلاتی از جمله:

  • کوچکتر شدن چشم ها
  • کاهش فاصله چشم و ابرو که در نتیجه باعث مسن تر به نظر رسیدن فرد می شود.

با افزایش سن نیمه خارجی ابرو به سمت پایین تر خواهد آمد و باعث ایجاد یک چهره عبوس و پیر در فرد شود. که در واقع با لیفتینگ ابرو نیمه خارجی را بالاتر از نیمه داخلی قرار می دهیم که این تناسب حفظ شود. در افرادی که ارتفاع پیشانی آنها کم تر از 7 سانتی متر است، می توان با استفاده از تکنیک های جدید که در آن با استفاده از برش های کوچکی آزاد سازی انجام می شود.  آزاد سازی مناسبی که در جراحی لیفت ابرو انجام می شود، می تواند ابرو ها را به عضله بالا برنده که در پیشانی قرار دارد انتقال دهد.

جهت انجام جراحی بلفاروپلاستی حتما به شخص ماهر و متخصص در این زمینه مراجعه کنید. شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

عوارض جراحی لیفت ابرو

کبودی و ورم در ناحیه اطراف چشم، پلک و پیشانی وجود دارد و معمولا با گذشت زمان دو تا سه هفته برطرف خواهد شد. اقداماتی که باعث برطرف شدن زودتر این عوارض کمک می کند عبارتند از :

  • استفاده از کیسه های یخ تا 48 ساعت
  • خوابیدن به نحوی که سر بالا تر از قسمت های دیگر بدن قرار گیرد.
بیشتر بخوانید
لیفت صورت

عارضه بسیار نادری که وجود دارد، احتمال آسیب کشیدگی روی عصب بالا برنده ابرو است که در اثر استفاده از تکنیک اشتباه و انجام این جراحی توسط افراد غیر متخصص ایجاد می شود. و در صورت بروز چنین مشکلی معمولا 90 در صد موارد قابل درمان هستند.

 در بعضی مواقع ممکن است بعد از جراحی لیفت ابرو مقداری پوست اضافه در پلک بالا وجود داشته باشد. ممکن است این افراد علاوه بر جراحی لیفت ابرو، جراحی بلفاروپلاستی فوقانی جهت برطرف شدن کامل پوست اضافه در این ناحیه نیاز داشته باشند.

نکات مهم در مورد بلفارو پلاستی

جراحی بلفاروپلاستی جهت برطرف کردن پف پشت پلک فوقانی و تحتانی انجام می شود. نکته بسیار مهم در این جراحی این است که باید حتما توسط فردی که کاملا آگاه به آناتومی پلک است، انجام گیرد.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است، افرادی که آگاهی کاملی در این زمینه ندارند، با انجام این جراحی عوارض بسیار جبران ناپذیری مانند:

  • عدم تقارن دو پلک
  • عدم بسته شدن چشم در زمان خواب

را در پی دارد.

بنابراین توصیه می شود که جهت انجام جراحی بلفاروپلاستی حتما به شخص ماهر و متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

سایر مقالات:

بلفاریت چیست؟

طریقه لیفت صورت

طول درمان بلفاروپلاستی

بهترین جراح چشم در مازندران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

دو × سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور