تزریق فیلر به لب

تزریق فیلر به لب

لب ها یکی از مهم ترین اجزای صورت افراد است که بسیار مورد توجه افرادی قرار می گیرد که با ما در ارتباط هستند. یکی از انواع اقداماتی که برای زیبایی بیشتر چهره و نیز لب ها استفاده می شود افزایش حجم لب ها است. این اقدام زیبایی در سطح گسترده ای در حال انجام است و نیز از سوی بسیاری از افراد مورد اقبال قرار گرفته است.

در طول ده های اخیر مواد مختلفی برای تزریق در لب بکار گرفته شده است. در این نوشتار قصد داریم که به تزریق فیلر به لب بپردازیم و ابعاد مختلف این اقدام زیبایی و پزشکی را مورد بررسی قرار دهیم.

فیلر چیست؟

فیلر در حقیقت ماده ای است به نام هیالورنیک اسید که برای شکل دهی و فرم دهی لب به آن تزریق می شود و می تواند نتایج مثبت زیادی را به وجود بیاورد.

این ماده تا حد زیادی توانسته مورد توجه پزشکان و زنان ودختران متقاضی انجام این کار قرار بگیرد و افراد با تزریق آن از زیبایی های ایجاد شده توسط آن بهره مند شوند.

چه کسانی می توانند تزریق فیلر به لب داشته باشند؟

 • کسانی که لب های کوچک و نازکی دارند می توانند از این روش درمانی و زیبایی کمک بگیرند.
 • کسانی که در نواحی لب ها قرینگی لازم را ندارند
 • کسانی که می خواهند به زیبایی لب هایشان بیفزایند
 • کسانی که می خواهند به شادابی و طراوت لب هایشان بیفزایند
بیشتر بخوانید
مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

تزریق فیلر در لب چگونه انجام می شود؟

تزریق فیلر در واقع در مدت زمان کوتاهی از طریق سرنگ هایی که برای این منظور بسیار نتیجه بخش هستند به میزانی معین انجام می شود.

تزریق فیلر روند پیچیده و خاصی ندارد. صرفا با انجام بی حسی می توانند تزریق را انجام دهند و نتیجه دلخواه را ایجاد کنند.

تزریق فیلر به لب

تزریق فیلر به لب

تزریق فیلر به لب چه مزایایی را به همراه دارد؟

 1. در کوتاه ترین زمان قابل انجام است.
 2. درد و ناراحتی به همراه ندارد زیرا که دراین روش تزریقی ابتدائا از موادی برای بی حسی موضعی استفاده می شود تا مراجعه کننده بدون دغدغه و ناراحتی بتواند این عمل زیبایی را انجام دهد.
 3. هزینه بالایی را برای مراجعه کننده ندارد. نسبت به نتیجه ای که حاصل می کند کاملا مقرون به صرفه است.
 4. یکی از نکاتی که پزشکان به مراجعین خود می گویند این است که این روش درمانی و زیبایی در بلند مدت موجب می شود بخش لب ها در کلاژن سازی فعال شوند و نتایج مثبتی را از نظر زیبایی پدید آورند.
 5. در اثر تزریق فیلر ، لب ها بسیار برجسته (البته بسته به میزان تزریق فیلر این برجستگی متغیر است) ، زیبا، خوش رنگ و نرم می شوند.
 6. با تزریق فیلر لب ها متورم می شوند ولی این تورم زیاد نیست. بعد از مدت زمان کوتاهی این تورم از بین می رود و شما می توانید نتایج تزریق فیلر لب را بر روی لب های خودتان ببینید.
 7. کبودی در موارد اندکی ایجاد می شود که کاملا به شرایط جسمی فرد بستگی دارد.
بیشتر بخوانید
تزریق بوتاکس

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر ماریا شارع پور جراح و متخصص چشم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .شماره ی تماس :
011-42216316

تزریق فیلر به لب چه خطراتی را در پی دارد ؟

واقعیت این است که در طول سال هایی که این اقدام برای بسیاری از زنان و دختران انجام شده است کمترین گزارشی را مبنی بر عارضه های نگران کننده و خطرساز ناشی از این اقدام زیبایی مواجه نبوده ایم.

بر همین اساس تمامی افرادی که می خواهند دست به چنین اقدامی بزنند می توانند بدون نگرانی با مراجعه به بهترین پزشکان و انجام مشاوره های اولیه تزریق فیلر به لب داشته باشند و از نتایج آن بهره مند گردند.

تنها عارضه هایی که تزریق فیلر به لب در پی دارد این است که در مدت زمان کوتاهی لب ها قرمز می شوند و درد هایی خفیف را ایجاد می کنند که طبیعی است و درکوتاه ترین زمان از بین می روند.

نکاتی کلی و ضروری در زمینه تزریق فیلر به لب

 • اگر بعد از تزریق فیلر به لب شاهد ایجاد کبودی در ناحیه تزریق شده بودید نگران نباشید زیرا که بعد از دو هفته این عارضه به کلی از بین می رود.
 • تزریق فیلر به لب جزء درمان های سرپایی محسوب می شود بدین معنا کسانیکه این اقدام را انجام می دهند نه قبل از انجام و نه بعد از انجام نیازی ندارند که بستری شوند و یا اینکه در منزل بمانند و استراحت داشته باشند. زیرا که نیازی به مراقبت های ویژه بعد از تزریق ندارند.
 • یکی از مراقبت هایی که باید قبل از انجام تزریق رعایت کنید این است که از مصرف داروهایی باعث انعقاد خون می شود و یا اینکه موجب رقیق شدن خون می شود جلوگیری کنید. زیرا که بعد از انجام تزریق ممکن است در محل تزریق یا خون مردگی ایجاد شود و یا اینکه خونریزی زیاد باشد.
 • بعد از انجام تزریق نباید دائما لب را ماساژ دهید و یا اینکه آن را لمس کنید زیرا که باعث می شود روند بهبودی و فرم دهی به لب با مشکل روبرو شود.
بیشتر بخوانید
با تزریق فیلر و عوارض و فواید آن آشنا شوید

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که اطلاعات ارائه شده توانسته باشد تا حد زیادی شما را با جنبه های مختلفی از تزریق فیلر به لب آشنا کند. در این مسیر و برای اقدام به تزریق فیلر به لب لازم به ذکر است که حتما از بهترین پزشکان متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا کمترین احتمال خطر از بین برود.

زیرا که انواع اقدامات زیبایی و ترمیمی جزء حساس ترین اقداماتی است که کمترین اهمال کاری و اشتباه می تواند نتایج زیان باری را پدید بیاورد و پشیمانی زیادی را در پی داشته باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر ماریا شارع پور

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی پلك، جراحی تومورها و بیماری های چشم. جراحی ناخنک چشم، درمان انواع بیماری های پلک از جمله گل مژهو برآمدگی پلک، عمل مجرای اشکی، جراحی آب مروارید، اصلاح عیوب انکساری چشم، لازک، لیزیک، پی آر کی، درمان خشکی چشم و پیر چشمی، رفع آلرژی های چشمی، درمان تنبلی چشم، تعیین شماره چشم، جراحی های زیبایی چشم و پلک از جمله خدمات دکتر شارع پور است.

پاسخ

19 + 14 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر شارع پور